Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty do KATO ZWEI na tarasach Spodka.
Przedstawiamy trzecią część warsztatów przygotowującą do głównego wydarzenia TEDxKatowice 2017: Zrób to sam. ✂️📐Kolejne wydarzenie zagłębi nas jeszcze bardziej w temacie DIY i otworzy nasze horyzonty na zupełnie innej płaszczyźnie. Podczas warsztatu stworzymy interaktywne rzeźby, badające otoczenie i reagujące na nie w zadany sposób. Pracując w małych grupach, uczestnicy wybiorą dla swoich rzeźb "zmysły" do odbierania rzeczywistości, "kończyny" do reagowania i zaprogramują ich zachowania.
📍Będziemy pracować z płytkami Arduino, dlatego zaczniemy od przedstawienia możliwości tej platformy, podstaw programowania i sposobu podłączania czujników. Wymagana jedynie ciekawość, wszystkiego, co potrzebne do realizacji projektów nauczymy się w trakcie! :)
📍Warsztaty poprowadzi Ania Widera. Absolwentka Informatyki na Politechnice Śląskiej. Aktualnie pisze aplikacje mobilne na platformę iOS, pracując w Netizens Digital Innovation House. Wcześniej współtworząc dział R&D zajmowała się kreatywnym wykorzystaniem technologii w marketingu. W tym celu programowała i hackowała sprzęt, prototypowała rozwiązania z wykorzystaniem Arduino, czujników i serwomechanizmów, projektowała też dedykowane rozwiązania elektroniczne. Interesują ją interfejsy oddziałujące na wyobraźnię, wizualizacja danych. Jest kuratorem festiwalu sztuki i technologii art+bits. Współpracuje z Medialabem Katowice, prowadząc warsztaty związane z elektroniką, Arduino i interfejsami.
📍Na warsztatach będą potrzebne laptopy z wejściem USB, z kontem użytkownika na prawach administratora (do instalowania programów).
📍 Współorganizatorem wydarzenia jest Medialab, Meritum i KATO ZWEI
📍Prawną opiekę nad projektem TEDxKatowice sprawuje Fundacja Napraw Sobie Miasto
📍 Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach to zapraszamy -> https://836384.evenea.pl/
📍Działania w ramach projektu "Doing It Together Science" współrealizowanego przez Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM. Projekt finansowany ze środków programu ramowego Unii Europejskiej w zakresie badań naukowych i innowacji „Horyzont 2020” na podstawie umowy o udzielenie dotacji nr 709443.
Więcej: http://bit.ly/2hgKCRF