ZWIEDZANIE SPODKA


Oferujemy Państwu możliwość zwiedzania Hali Widowiskowo-Sportowej "Spodek". Udział w zwiedzaniu wymaga wcześniejszego zgłoszenia i potwierdzenia ze strony zarządcy obiektu. Osoby indywidualne (do 15 osób) mogą zapisywać się na zwiedzanie wyłącznie w terminach podanych przez zarządcę Spodka.  Zwiedzanie możliwe jest bowiem wyłącznie w ustalonych terminach.

Obiektu będącego ikoną nie tylko miasta Katowice, ale również polskiej architektury modernistycznej. Symbolu największych wydarzeń muzycznych, sportowych oraz imprez wystawienniczych, które zapadły w pamięci każdemu, kto miał okazję wziąć udział w wielkich wydarzeniach i odwiedzić Spodek.

To w Spodku polscy siatkarze zostali mistrzami świata, koszykarki i lekkoatleci mistrzami Europy, hokeiści pokonali ZSRR, a wielu innych sportowców i setki tysięcy kibiców przeżywało niezapomniane chwile. Właśnie w Spodku koncertowały: Metallica, The Cure, Joe Cocker, Tina Turner, Brian Adams, Elton John, Deep Purple, Genesis, Robert Plant i Jimmy Page, Black Sabbath, Mike Oldfield, Rammstein, Iron Maiden, Robbie Wiliams, Depeche Mode czy Korn.

Zapraszamy Państwa do poznania uroków Spodka, miejsc na co dzień niedostępnych. Przygotowaliśmy specjalną trasę zwiedzania, pełną historycznych ciekawostek i anegdot.  Podczas zwiedzania pokażemy obiekty sportowe Spodka oraz  halę główną wraz z zakamarkami. Zwiedzający odwiedzą pokój VIP, w którym zazwyczaj przebywają ważne osobistości, biorące udział w  wydarzeniach odbywających się w Spodku. 

Ze względów bezpieczeństwa trasa zwiedzania nie obejmuje stropu Spodka oraz dachu. 

Koszt zwiedzania to 15 zł od osoby.

Dzieci do lat 7 biorą udział w zwiedzaniu bezpłatnie.
Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy bilet.

W przypadku rezerwacji zwiedzania grupowego dla dzieci- przyjmujemy rezerwacje dla dzieci powyżej 10 roku życia.

Grupy powyżej 15 osób prosimy o bezpośredni kontakt: zwiedzanie@spodekkatowice.pl 

Rejestracja na zwiedzanie tylko poprzez wysłanie wiadomości na zwiedzanie@spodekkatowice.pl