Hala główna Spodka


Hala główna Spodka to serce kultowej hali. Niepowtarzalny klimat zawdzięcza delikatnemu nachyleniu oraz kopule, która stanowi centralną część sufitu hali i wprowadza kosmiczną aurę. Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy wydarzeń, podkreślają wyjątkową atmosferę tego obiektu, która sprawia, że chętnie tu wracają.

Widownia Spodka podzielona jest na:

  • sektory niebieskie (położone najwyżej),
  • sektory czerwone ( położone centralnie),
  • mobilne sektory zielone ( zlokalizowane tuż przy płycie). Sektory zielone mogą zostać schowane- wówczas powiększeniu ulega powierzchnia płyty Spodka.

Informacje o pojemności poszczególnych sektorów znajdują się w zakładce po lewej stronie.

Obiekt może pomieścić ok 11 000 osób podczas wydarzeń sportowych lub takich, których scena zlokalizowana jest na środku płyty, co umożliwia wykorzystanie wszystkich sektorów wokół ( gale sztuk walki, rewie na lodzie). Standardowe wydarzenia koncertowe mieszczą ok 8 000 osób. Płyta Spodka, która ma wymiar 44,6 x 60 metrów, może być wykorzystywana jako przestrzeń z miejscami stojącymi - w zależności od wielkości sceny mieści do 3 000 osób. Istnieje również możliwość ustawienia miejsc siedzących na płycie w kilku konfiguracjach. Informacje o pojemności w poszczególnych ustawieniach znajdują się w zakładce po lewej stronie.

Główna hala stanowi jedynie część kompleksu Spodka. Integralną część obiektu współtworzą również:

Obiekt jest połączony podziemnym przejściem z Międzynarodowym Centrum Kongresowym, co umożliwia komfortową organizację wydarzeń korzystających z potencjału obu obiektów.