3 października startują ślizgawki na lodowisku w Spodku

lodowisko spodek

Sezon na ślizgawki w katowickim Spodku rozpocznie się w najbliższą sobotę, 3 października br. Zarządca obiektu wprowadził nowe zasady korzystania z lodowiska w oparciu o aktualnie obowiązujące wymogi dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Bilety wstępu kupić można on-line, przez aplikację na urządzenia mobilne i w kasach Spodka.

Sezon jesień–zima 2020/2021 na lodowisku w Spodku rozpocznie się od darmowych ślizgawek w dniu 3 października br. Od 5 października 2020 r. lodowa tafla dostępna będzie dla miłośników łyżew w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty oraz wybrane piątki i niedziele. W grudniu br. ofertę wzbogacić mają także, cieszące się popularnością w poprzednich sezonach, taneczne Disco na lodowisku.

Harmonogram* ślizgawek na bieżąco aktualizujemy na stronie internetowej Spodka. Zachęcam dosprawdzania aktualnych informacji oraz zakupu biletów na lodowisko przez internet. Jeśli możemywybierajmy proste i jednocześnie najbezpieczniejsze rozwiązania – mówi Marcin Stolarz, prezes zarządzającej Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodkiem firmy PTWP Event Center.

Zgodnie z obowiązującymi obecnie wytycznymi dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa, jednorazowo na lodowej tafli w Spodku może przebywać do 150 osób. W obiekcie obowiązuje zasada zasłaniania ust i nosa, dezynfekcja dłoni oraz zachowanie dystansu 1,5 metra we wszelkich kolejkach (np. do wejścia, wyjścia, toalet, szatni).

Działająca przy lodowisku w Spodku wypożyczalnia oferuje łyżwy figurowe, do hokeja oraz rekreacyjne w rozmiarach od nr 27 do 47. Koszt wypożyczenia wynosi 10 zł. Dostępna jest również usługa profesjonalnego ostrzenia łyżew w cenie 15 zł. Wypożyczenie pomagającego przy pierwszych krokach na lodzie i w nauce jazdy pingwinka to koszt 10 zł.

Bilet normalny na ślizgawkę kosztuje 12 zł, ulgowy 8 zł (przysługuje dzieciom i młodzieży do ukończenia szkoły średniej za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej). Cena biletu dla dzieci do lat 7 wynosi 6 zł, bilet rodzinny 2+2 to koszt 30 zł. Dostępne są także karty podarunkowe. W każdy czwartek na zniżki mogą liczyć studenci.

Bilety na lodowisko w Spodku można kupić na trzy sposoby: przez stronę internetową www.bilety24.pl/public/spodek/, za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne oraz w kasach lodowiska – na pół godziny przed rozpoczęciem pierwszej ślizgawki danego dnia.

Szczegółowe zasady korzystania z Lodowiska w Spodku dostępne są na stronie: www.spodekkatowice.pl/pl/lodowisko/102/

* w przypadku meczów hokejowych i innych imprez zakontraktowanych przez operatora, harmonogram ślizgawek może ulec zmianie.

***

Fakty i liczby dot. lodowiska w Spodku

Przylegająca do Spodka hala lodowa była pierwszym budynkiem z kompleksu, oddanym do użytku w roku 1969 r., na dwa lata przed samą halą Spodka.

Liczby:

  • płyta lodowiska 30 m x 60 m
  • pojemność widowni 1 182 osoby
  • kubatura 35.500 m3
  • powierzchnia użytkowa 5.054 m2
  • wysokość 11 m
  • jednorazowo ze ślizgawki korzystać może do 150 osób.