5 lipca startuje GASTO FAJER!

Gastro Fajer w Spodku juz za tydzień


Street food, koncerty, seanse pod chmurką . Nowa letnia oferta Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego dla mieszkańców Katowic.

5 lipca br. startują letnie aktywności na tarasach Spodka i przed wejściem do Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Wśród nich m.in. Gastro Fajer, nowy koncept gastronomiczno-kulturalny, w ramach którego na mieszkańców Katowic i okolic czekać będą wiodące restauracje z regionu w street foodowym wydaniu. Towarzyszyć im będą koncerty na żywo, DJ sety, Letnie Kino Antyradia, animacje i warsztaty dla dzieci oraz strefa street artu.

Po raz kolejny zapraszamy wszystkich, którzy szukają ciekawej letniej rozrywki, do Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Chcemy zachęcić mieszkańców miasta do spędzenia czasu na tarasach Spodka przy dobrym jedzeniu i muzyce. Dlatego przez najbliższych osiem letnich weekendów zagości u nas nowa inicjatywa pod nazwą Gastro Fajer, w ramach której znane lokale zaprezentują swoją specjalnie przygotowaną na tę okazję ofertę. Całość wypełnią muzyka, pokazy filmowe oraz warsztaty i animacje dla dzieci – zapowiada Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy obiektów.

Począwszy od 5 lipca, aż do drugiej połowy sierpnia br., w katowickich obiektach będzie można aktywnie i różnorodnie spędzać czas, a przede wszystkim – dobrze zjeść. Gastro Fajer, nocny market, który już 5 lipca br. otwiera się w miejscu, gdzie przed rokiem działało Kato Zwei, w każdy weekend zaproponuje gościom ciekawą ofertą gastronomiczną, kulturalną i rozrywkową.

Na odwiedzających czekać będzie kilkanaście stoisk gastronomicznych oraz kilka foodtrucków. Podczas pierwszego weekendu, 5-8 lipca br., rozstawią się: Restauracja Granat, My'o'thai, Żurownia, 3 Siostry Bajgiel i Kawa, Morcinka 3a, Bike Cafe, Burger Ratunkowy, Czubakolove, Churros, Grillpoint, Nasze Bao, Rollujemy, Wusztzkarry i Zapiekarnik. Co ciekawe, znane lokale zaprezentują swoją ofertę w street foodowej odsłonie, np. gruzińsko- ormiańska restauracja Granat przygotuje dla odwiedzjących ormiański szaszłyk wieprzowy grillowany na węglu drzewnym, a Żurownia – śląskie sushi. Całość uzupełnią dwa bary z przeglądem autorskich koktajli i piw rzemieślniczych. Miłośnicy wina na pewno ucieszą się z wine trucka, który odwiedzi tarasy Spodka w wybrane weekendy.

Letniemu odpoczynkowi sprzyjać będzie strefa chilloutu z leżakami, kocami i poduszkami. Weekendy rozpoczynać się będą już w czwartki i potrwają do niedzielnego wieczora. Pierwszy z nich zaplanowano pod hasłem: „Spodek wita .KTW”. Biurowce .KTW włączyły się w Gastro Fajer w charakterze partnera wydarzenia, dzięki czemu 300 gości tarasów Spodka, którzy odwiedzą je w piątek 6 lipca, w godzinach od 19:00 do 21:00, będzie miało możliwość wjazdu na ostatnie piętro nowo otwartego biurowca .KTW i podziwiania panoramy miasta.

W każdy czwartek na tarasach Spodka będą miały miejsce koncerty, w tym m.in. lokalnych zespołów z cyklu Dzielnica Brzmi Dobrze. Pierwszy z muzycznych wieczorów upłynie w rytmie noworomantycznego rocka zespołu Hengelo. Ponadto wszystkie wieczory wypełnią sety DJ-skie. Podczas pierwszego weekendu na scenie muzycznej wystąpią DJ Saay i KinkyOutsider.

Na soboty zaplanowano dodatkowo Kino Letnie Antyradia, które startować będzie około godziny 20.30.
Wyświetlane będą:
7.07 – Rekiny wojny
14.07 – Sicario
21.07 – Podróż na 100 stóp
28.07 – Nice guys
4.08 – John Wick 2
11.08 – La la land
18.08 – Dzikie historie
25.08 – Snajper.

Z kolei niedziele stworzą okazję, by odpocząć, piknikując całymi rodzinami. O wolny czas najmłodszych zadbają animatorzy.

W przypadku niesprzyjającej pogody, wydarzenia przeniosą się do MCK oraz na antresolę Spodka.

Letnie wakacje w zarządzanych przez PTWP Event Center obiektach odbywać się będą w czwartki od godziny 16.00 do 24.00, w piątki i soboty w godzinach od 16.00 do 1.00, a w niedzielę od godziny 14.00 do 20.00.

Szczegółowe informacje na temat atrakcji zaplanowanych w ramach miejskich wakacji można śledzić na stronie www.spodekkatowice.pl/go/gastrofajer oraz na facebookowym profilu Gastro Fajer – www.facebook.com/gastrofajer/