Co jeszcze do końca roku w Spodku?

macy gray.png

Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach z bogatym programem wydarzeń na sezon jesienno-zimowy! Koncerty, spektakle teatralne, targi rzemiosła, rozrywka dla rodzin, a obok – kongresy, konferencje, imprezy branżowe.

Bardzo nas cieszy, że nadchodząca jesień i zima to w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym powrót do wielkich wydarzeń organizowanych ponownie w formule stacjonarnej. Dołożyliśmy starań, aby w naszej ofercie dla biznesu i tej związanej z czasem wolnym, znalazły się jakościowe imprezy o dużym prestiżu i randze. Z dumą mogę powiedzieć, że nam się to udało i że przed nami bardzo intensywny i ciekawy sezon – zapowiada Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

KULTURA – będzie rockowo, symfonicznie, multimedialnie i komediowo

 Mocnym punktem jesiennego programu staną się wydarzenia muzyczne – Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe gościć będą gwiazdy sceny światowej i polskiej. Spodek będzie areną muzycznych wydarzeń zaplanowanych w wielu różnych formułach. Obok jesiennych koncertów Porcupine Tree, Behemoth i Arch Enemy, oraz zespołu KULT, w grudniu w Polsce, właśnie w Katowicach, po raz pierwszy zagra Beth Hart.

Halę Spodka, jak co roku, rozkołyszą także bluesowe dźwięki 40. już edycji Rawa Blues Festival z Macy Gray jako główną gwiazdą wydarzenia. W ramach jesiennej trasy koncertowej zawita do Katowic 5. Wodecki Twist – najbardziej znane i lubiane utwory artysty wykonają artyści polskiej sceny muzycznej. Publiczność wielu pokoleń spotka się także na koncercie jednego z najpopularniejszych muzycznych duetów lat 80. – Rominy Power i jej męża Al Bano.

Do legendarnej hali wróci także Mayday Poland, jedna  z największych i najbardziej prestiżowych imprez muzyki elektronicznej w Polsce.

Na miłośników twórczości Zbigniewa Beksińskiego czeka wyjątkowy, połączony z  wystawą koncert Świat Mistrza Beksińskiego. W Spodku zaplanowano także koncert Dżem Symfonicznie, z udziałem orkiestry Le Quattro Stagioni, Galę Muzyki Filmowej w towarzystwie Filharmonii Śląskiej i artystów: Natalii Nykiel, Krystiana Ochmana i Marty Król, czy widowisko The Legend of Rock Symphonic z  muzykami Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej oraz Krzysztofem Cugowskim, Piotrem Cugowskim i Kasią Kowalską.

Obok wydarzeń muzycznych, w katowickich obiektach nie zabraknie także przedstawień teatralnych i widowisk - najmłodsi zaproszeni zostaną m.in. na spektakl Psi Patrol Live „Wielki Wyścig”.

SPORT – mistrzostwa świata czy gry planszowe

Spodek nie byłby Spodkiem bez rozgrywek sportowych. Właśnie zakończył się   Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022.  W październiku czeka nas natomiast ważny mecz piłki ręcznej polskiej reprezentacji z Włochami (eliminacje do Mistrzostw Europy). Będzie to doskonały wstęp do kolejnych sportowych emocji, bowiem od koniec roku będą trwały intensywne przygotowania do kolejnej imprezy o światowym formacie – Mistrzostw Świata Piłki Ręcznej Mężczyzn. Spodek od 11 stycznia 2023 r. ugości aż 21 z 61 spotkań turnieju, które odbędą się w naszym kraju. Bilety już w sprzedaży. Spodek także kolejny raz będzie gościł w grudniu najlepszych szachistów z Europy, którzy będą rywalizować w szachach szybkich i błyskawicznych.

Imprezy nie typowo sportowe, ale w sportowym duchu, z rywalizacją o tytuły mistrzowskie to 5. Festiwal „Planszówki w Spodku”, połączony z turniejem gier RPG.

Warto przypomnieć też, że sportowa infrastruktura Spodka jest dostępna dla mieszkańców nie tylko podczas wielkich wydarzeń, ale również na co dzień. Przez cały rok można korzystać z sali gimnastycznej i basenu, a już jesienią startujemy z kolejnym sezonem na lodowisku – podsumowuje Marcin Stolarz.

 W Spodku zaplanowano także cieszącą się popularnością Międzynarodową Giełdę Terrarystyczno-Akwarystyczną oraz Giełdę Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości GeoExpo.