Coroner i Obscure Sphinx na festiwalu Metalmania 2017


Coroner i Obscure Sphinx wystąpią podczas festiwalu Metalmania 2017. Poznaliśmy kolejne gwiazdy, które zaprezentują się w ramach XXIII edycji kultowego metalowego festiwalu w Spodku.

Po dziewięcioletniej przerwie Metalmania znowu powróciła. Na dwóch scenach zaprezentują się gwiazdy światowej oraz polskiej sceny muzycznej. Impreza odbędzie się 22 kwietnia 2017 w Spodku.

Wśród pierwszych ogłoszonych gwiazd festiwalu znalazły się takie kapele, jak Moonspell,Sodom oraz Furia. Kolejno ogłoszono, że do line-upu dołączą również Arcturus oraz Tygers of Pan Tang. Na tym oczywiście nie koniec jeśli chodzi o wykonawców, którzy pojawią się w Katowicach.

Organizatorzy imprezy ogłosili, że kolejnymi gwiazdami XXIII edycja Metalmanii są Coroneroraz Obscure Sphinx.

Coroner to jedna z najbardziej szanowanych i innowacyjnych formacji z nurtu technicznego thrash metalu, która w swojej twórczości łączy elementy muzyki metalowej z takimi stylami jak rock progresywny, muzyka klasyczna czy jazz. To właśnie o tym szwajcarskim trio mówi się, że jest to „Rush thrash metalu”. Dyskografia grupy liczy pięć studyjnych albumów, a zamyka ją płyta „Grin” z 1993 roku, po wydaniu której zespół zawiesił swoją działalność i reaktywowany został w 2011 w składzie Tommy T. Baron, Ron Broder oraz Marky Edelmann, a trzy lata później tego ostatniego zastąpił perkusista Diego Rapacchietti. W lipcu 2016 roku zespół postanowił po raz pierwszy od ponad dwóch dekad wrócić do studia, by pracować nad nową płytą. Premiera tego albumu przewidziana jest na 2017 rok.

Natomiast Obscure Sphinx wystąpi na Drugiej Scenie Festiwalu. Zespół zadebiutował w 2011 roku płytą „Anaesthetic Inhalation Ritual”, a 2 lata później ukazał się ich drugi album „Void Mother". We wrześniu 2016 roku wydane zostało najnowsze dzieło formacji „Epitaphs” nagrane w całości na żywo, zaś autorem okładki jest Mario Duplantier z zespołu Gojira.

Sam zespół tak komentuje swój występ na Festiwalu:

Jesteśmy niezwykle dumni, mogąc wziąć udział w wydarzeniu o takiej randze w historii ciężkiej muzyki w Polsce jak kolejna edycja Metalmanii. To będzie zaszczyt! A wy spodziewajcie się jak zwykle rytuału na najwyższym możliwym poziomie!
Bilety na Metalmanię 2017 będzie można kupić od 14 listopada 2016 roku. Ostatnia edycja festiwalu odbyła się 8 marca 2008 roku w katowickim Spodku i wystąpiły wówczas takie gwiazdy jak m.in. Megadeth, The Dillinger Escape Plan, Overkill czy Satyricon.