Gastro Fajer na tarasach Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach

gastro fajer

Aktualizacja z dnia 27.05.2020 r.:

Decyzją organizatorów nocnego marketu gastronomicznego, Gastro Fajer 2020 rozpocznie się za tydzień, 3 czerwca (środa). 

Szykowaliśmy się mocno i chcieliśmy już dziś wystartować z tegoroczną edycją Gastro Fajer. Bardzo zależy nam, by ten początek był najlepszy! Ale nie sposób przeskoczyć tego, na co nie mamy wpływu. Prognozy na najbliższe dni to deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz. Dlatego postanowiliśmy z bólem serduszka przesunąć o tydzień start Gastro Fajer 2020. Wystawcy przyjęli tę zmianę ze zrozumieniem. To po prostu nie byłby najlepszy początek, taki na który wszyscy czekamy. Widzimy się zatem od środy 3 czerwca i już odliczamy dni i godziny – mówi Oskar Olszewski z Gastro Fajer.

Gastro Fajer, nocny market gastronomiczny, powraca na tarasy Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Od 27 maja br. do końca sierpnia br., od środy do niedzieli, na miłośników dobrego jedzenia i picia czekać będą stoiska lokali gastronomicznych, foodtrucki,bary i przede wszystkim atmosfera, z której Gastro Fajer zdążył zasłynąć w poprzednich latach.

Spodziewajcie się jak zwykle sporej dawki dobrego street food'u z lokalnych restauracji i food trucków z całej Polski. Oprócz tego wypatrujcie autorskich barów z uśmiechniętą ekipą polewającą koktajle, kraftowe piwka i inne sztosy – mówi Oskar Olszewski z Gastro Fajer. – Miesiąc temu wyświetliliśmy na fasadzie Spodka dziesięć pokrzepiających haseł. „Jeszcze będziemy razem” brzmiało jedno z nich. I się spełniło! Zaczynamy trzeci Gastro Fajer w sercu Katowic. I zapewniamy, że będzie jak trzeba, oczywiście zgodnie z wymaganiami i wszelkimi zaleceniami odnośnie bezpieczeństwa – dodaje.

Tegoroczna oferta Gastro Fajer opierać się będzie głównie na możliwości zakupu potraw serwowanych przez zmieniające się co tydzień food trucki oraz napojów w dwóch barach. Pierwsi goście Gastro Fajer 2020 będą mogli spróbować jedzenia i picia, które zaoferują m.in.: Struś Burger, BuffBus Pizza Truck, Oh My Ramen, Bike Cafe i inni.

W przestrzeni pomiędzy Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym znajdzie się maksymalna możliwa liczba miejsc siedzących wynikająca z wytycznych zwartych w rozporządzeniu rządowym dotyczącym funkcjonowania gastronomii. Wszystkie wymagane prawem odległości (w kolejce do baru, pomiędzy miejscami siedzącymi, itd.) wyznaczone będą w widoczny sposób. Środki do dezynfekcji rąk dostępne będą przy wejściu na teren marketu.

Całość ponownie rozświetlimy girlandami i tym samym nadamy klimat, który wszyscy tak polubiliśmy w zeszłym sezonie. W czerwcu planujemy uruchomienie kina plenerowego. Pracujemy również nad bezpiecznymi strefami dla relaksu, gier i sztuki. Co dalej? Zobaczymy na co pozwolą realia – dodaje Oskar Olszewski z Gastro Fajer.

Ofertę gastronomiczną Gastro Fajer tworzyć będą zmieniający się wystawcy nie tylko z regionu. Wszystkie propozycje przygotowane będą do wzięcia na wynos lub zjedzenia na miejscu. Nie zabraknie klasyki street foodu: burgerów, pizzy czy zapiekanek, jak również wyszukanych, czasem powstających specjalnie na potrzeby nocnego marketu, dań różnych restauracji.

Tegoroczny Gastro Fajer rozpoczyna się w zupełnie innej rzeczywistości niż jego dwie poprzednie edycje. Tym bardziej cieszymy się, że ponownie, w sąsiedztwie Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego, kontynuować będziemy dobre tradycje nocnego marketu gastronomicznego – mówi Marcin Stolarz, prezes firmy PTWP Event Center, która zarządza Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. – Niech to będzie początek wyczekiwanego przez nas wszystkich powrotu do normalności i aktywności – dodaje.

Godziny otwarcia Gastro Fajer: środy, czwartki, niedziele 17.00 - 24.00, piątki, soboty 17.00 - 02.00. Aktualne informacje pojawiać się będą na stronach www.spodekkatowice.pl i www.mckakatowice.pl oraz w mediach społecznościowych.

Zapraszamy do odwiedzenia profilu Gastro Fajer: www.facebook.com/gastrofajer/ 

* Gastro Fajer to nocny market ze stoiskami street food, który od dwóch lat w letnie weekendy odbywa się na tarasach Spodka i w Zielonej Dolinie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. W jego drugiej edycji (2019 r.) wzięło udział blisko 50 tys. osób – mieszkańców regionu i turystów z wielu zakątków Polski oraz świata.