GASTRO FAJER pod hasłem #taktrzebażyć rusza na tarasach Spodka

gastro (95).jpg

27 czerwca br. na tarasach Spodka i w Zielonej Dolinie Międzynarodowego Centrum Kongresowego startuje druga edycja konceptu GASTRO FAJER. Przez 10 wakacyjnych weekendów na mieszkańców i odwiedzających Katowice czekają stoiska lokali gastronomicznych nie tylko ze Śląska, foodtrucki, bogaty wybór piw kraftowych, muzyczne popołudnia i wieczory, targi mody, warsztaty, atrakcje dla najmłodszych oraz plenerowe kino.

Na pierwszy ogień, w pierwszy weekend, w strefie gastro pojawią się wystawcy tacy jak: Wuszt z Karry, Stekken, Pasibus, Tex Mex, Dim Sum, Imbir i Ryż, Żurownia, Zapiekanki Bolecinskie, Churros and More, Frytki Belgijskie, Bike Cafe i Własna Robota. Na naszych barach polejemy przegląd kraftowych piw z Polski i zagranicy, w tym specjalnie uwarzone przez nas na GASTRO FAJER mango IPA o nazwie Tak Trzeba Żyć. Oprócz tego pojawi się autorska karta koktajli sezonowych obejmująca idealne na upalne lato spritzery – zapowiada Oskar Olszewski z GASTRO FAJER.

Na naszej scenie będzie się działo: w czwartek legendarne już jam session moderowane przez znanych katowickich muzyków, w piątek koncert Rasmentalism, a następnie dyskoteka pod gwiazdami w rytm muzyki od duetu Flirtini. W sobotę dj'kę oddajemy w ręce kobiet – z Warszawy wpadną znane i lubiane Sayuri oraz Adelix Ostaszkiewicz. W niedzielę oprócz animacji dla dzieci dokładamy również trening cross fit z ekipą Hussars Katowice – dodaje.

Tarasy i antresola Spodka staną się strefą kawiarniano-czytelnianą i dobrym miejscem do grania w planszówki. W strefie relaksu na Zielonej Dolinie Międzynarodowego Centrum Kongresowego również nie zabraknie miejsc do siedzenia – będą stoliki z krzesełkami, leżaki, hamaki oraz darmowa wypożyczalnia kocyków.

– Całość ponownie rozświetlimy girlandami i tym samym nadamy klimat, który mieszkańcy tak polubili w zeszłym sezonie. Wspólnie z uczestnikami GASTRO FAJER spróbujemy stworzyć wakacyjną biblioteczkę – za przyniesienie ciekawej książki przewidujemy nagrody. Szczegóły tej i innych szykowanych akcji oraz niespodzianek będziemy sukcesywnie ogłaszać w mediach społecznościowych – informuje Oskar Olszewski.

Ofertę gastronomiczną GASTRO FAJER tworzyć będą przez 10 weekendów wystawcy nie tylko ze Śląska. W ramach stałej współpracy kilku z kilkunastu restauratorów obecnych będzie regularnie, pozostałe stoiska będą rotować, dzięki czemu co tydzień będzie można kosztować nowych, ciekawych dań. Wszystkie propozycje idealne do wzięcia na wynos lub zjedzenia na miejscu. Spodziewać się można klasyki street foodu: burgerów, pizzy czy zapiekanek, jak również wyszukanych, czasem powstających specjalnie na potrzeby nocnego marketu, dań różnych restauracji.

Co czwartek odbywać się będą koncerty jam session, w piątki i soboty – muzyka na żywo i sety DJskie, na niedziele zaplanowane zostały aktywności dodatkowe związane ze sportem, gotowaniem, modą, stylizacją, muzyką czy zwierzętami. Impreza wzbogacona zostanie licznymi warsztatami i targami.

W niedzielne wieczory, o godz. 20.30, na seanse pod chmurką zaprasza Kino Letnie Antyradia. W repertuarze znajdą się nowe tytuły oraz sprawdzone klasyki: Deadpool (30 czerwca), Bohemian Rhapsody (7 lipca), Wilk z Wall Street (14 lipca), Minionki rozrabiają (21 lipca), Alibi.com (28 lipca), Logan (4 sierpnia), Kryptonim UNCLE (11 sierpnia), Iluzja (18 sierpnia), Mad Max: Na drodze gniewu (25 sierpnia) i Green Book (1 września). W razie niepogody projekcja przeniesiona zostanie do Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Zeszłoroczną, pierwszą edycję GASTRO FAJER odwiedziło ponad 30 tys. osób. W tym roku ponownie zapraszamy do wspólnego tworzenia klimatycznej, wakacyjnej, najlepszej przestrzeni do wypoczynku, spotkań i dobrej zabawy w sąsiedztwie Spodka
i Międzynarodowego Centrum Kongresowego – mówi Marcin Stolarz, prezes firmy PTWP Event Center, która zarządza Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach GASTRO FAJER jest bezpłatny. Godziny działania: czwartki 17.00 - 23.00, piątki, soboty 17.00 - 02.00, niedziele 14.00 - 20.00. Szczegółowe informacje o każdym z 10 weekendów będą pojawiać się na stronach www.spodekkatowice.pl  i www.mckakatowice.pl  oraz w mediach społecznościowych.

Zapraszamy do odwiedzenia profilu GASTRO FAJER: www.facebook.com/gastrofajer/