Hokeiści GKS-u Katowice wicemistrzami Polski

gks1.jpg

Ten pojedynek z pewnością przejdzie do historii polskiego hokeja!

W finale fazy play-off TAURON Hokej Ligi GKS Katowice rywalizował z Re-Plast Unią Oświęcim. Do rozstrzygnięcia tej serii potrzebnych było aż siedem spotkań.

Po 60 minutach decydującego meczu finałowego na tablicy w Satelicie widniał wynik bezbramkowy. O wszystkim miała zadecydować dogrywka. Już po kilku minutach dodatkowej części gry złotą bramkę na wagę mistrzostwa Tauron Hokej Ligi zdobyli oświęcimianie i tym samym hegemonia GKS-u została przerwana – po dwóch tytułach mistrza Polski z rzędu katowiczanie musieli zadowolić się srebrnymi medalami.

Hokeistom z Katowic należą się jednak ogromne brawa za walkę. Nie zawiedli również kibice – atmosfera w Spodku była w niedzielę niesamowita!

Przypomnijmy, że do fazy play-off Tauron Hokej Ligi GieKSa przystępowała po zajęciu pierwszego miejsca w sezonie zasadniczym. W 40 meczach tego etapu rozgrywek GKS zgromadził aż 93 punkty, wygrywając 33 spotkania. W ćwierćfinale GKS Katowice potrzebował sześciu meczów, by pokonać Zagłębie Sosnowiec, z kolei do pokonania w półfinale JKH GKS-u Jastrzębie katowiczanom wystarczyło pięć meczów.

Wicemistrzostwo Polski GKS-u Katowice oznacza, że drużyna wywalczyła prawo do reprezentowania Polski w kolejnej edycji Pucharu Kontynentalnego.

Fot. Grzegorz Bargieła/ W KATOWICACH.eu