Hotel Diament w katowickim Spodku

Spodek_Katowice.jpg

Przedłużyliśmy umowę najmu z dotychczasowym operatorem części hotelowej. Przez kolejne trzy lata, w kompleksie z charakterystyczną halą w kształcie latającego spodka, działać będzie jeden z 14 hoteli polskiej sieci Hotele Diament. – Od 45 lat w katowickim Spodku odbywają się wielkie wydarzenia, koncerty światowych gwiazd, najwyższej rangi imprezy sportowe. Zależy nam, aby w zarządzanie tak legendarnym obiektem zaangażowani byli najlepsi partnerzy. Hotele Diament to czołowa polska sieć hoteli, cieszymy się, że są z nami. Wspólnie będziemy dokładali starań o jak najwyższą jakość usług w Spodku – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center.

Hotele Diament S.A. to dynamicznie rozwijająca się sieć hoteli biznesowych. Posiada blisko 20-letnie doświadczenie, działając w oparciu o wyłącznie polski kapitał. Aktualnie tworzy ją 14 obiektów o standardzie czterech i trzech gwiazdek, w siedmiu miastach na południu Polski. Hotel Diament Spodek Katowice zapewnia komfortowe rozwiązania dla gości biznesowych, artystów i grup sportowych.

– Rynek turystyki biznesowej i eventów w Katowicach rozwija się bardzo mocno. Otwarcie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, nowoczesnego obiektu, z którym bezpośrednio połączony jest Spodek, znacząco wpłynęło na zwiększenie atrakcyjności nie tylko miasta, ale całej aglomeracji śląskiej, zwłaszcza wśród osób podróżujących służbowo. Jesteśmy dumni, że to właśnie Hotel Diament może dbać o komfort gości wybierających pobyt w będącym ikoną Katowic obiekcie – mówi Rafał Bakalarski, prezes Hoteli Diament.

Umowa na trzyletnią dzierżawę hotelu i restauracji w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek została podpisana przez spółkę Hotele Diament oraz firmę PTWP Event Center, która rozpocznie zarządzanie Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach z dniem 2 maja br.