Kultowe ODJAZDY wracają do Spodka!

Odjazdy w Spodku

Kultowy festiwal powraca do Spodka! Legendy i młode talenty polskiej sceny alternatywnej na reaktywowanych ODJAZDACH!

●      Pink Freud prezentuje: Punk Freud feat. Robert Brylewski, Tomasz Lipiński, Alek Korecki

●      Tymon Tymański & Krzysztof Trebunia-Tutka: Zbójnickie

●      Riverside

●      Lao Che

●      Kurws

●      Niechęć

●      Hidden World

●      Lonker See

●      Piernikowski

●      1988

Ograniczona pula biletów w cenie 70 i 99 PLN w sprzedaży tylko za pośrednictwem www.ticketpro.pl   już od 21 września!

Już 18 listopada słynne ODJAZDY wrócą po kilkuletniej przerwie do Katowic!

Podczas reaktywowanego festiwalu w Spodku wystąpią m.in. pionierzy polskiego punk rocka w towarzystwie znakomitych jazzmanów, a towarzyszyć im będą najbardziej intrygujące młode zespoły alternatywne. Zapowiada się nie lada gratka dla fanów bezkompromisowego grania!

Tegoroczne ODJAZDY to wskrzeszenie kultowego cyklu koncertów z muzyką alternatywną i gitarową, który przyciągał do Katowic tysiące fanów z całej Polski. Entuzjaści ostrych i mocnych brzmień mogli tam posłuchać pierwszych w Polsce koncertów takich zespołów, jak Rammstein, Chumbawamba, Therapy?, The Young Gods i Bloodhound Gang.

Organizatorzy reaktywowanego festiwalu zadbali o to, by wskrzesić ducha pionierskich koncertów lat 90. Mocne i zaskakujące wrażenia zapewni z pewnością wspólny występ jazzmanów z Pink Freud z legendami polskiego punk rocka. Koncert z okazji 10-lecia płyty „Punk Freud” wesprą m.in. frontmani Armii, Izraela i Brygady Kryzys: Robert Brylewski i Tomasz Lipiński. Nowe wersje hymnów polskiego punk rocka gwarantują eksplozję scenicznej energii!

Współpraca twórcy pielęgnującego ludowe tradycje Podhala z charyzmatycznym rockmanem i jazzmanem z Gdańska to spotkanie dwóch odmiennych światów i osobowości. Wspólny projekt Tymona Tymańskiego i Krzysztofa Trebuni-Tutki pod szyldem „Zbójnickie“ łączy rock i punk z góralskim folklorem, zachwycając tym samym niespodziewanymi zwrotami akcji, tańców i pieśni.

Na głównej scenie ODJAZDÓW wystąpią także najciekawsze projekty młodej polskiej alternatywy. Puławski zespół Hidden World zaprezentuje bezkompromisową mieszankę punka i hardcore’u, a gdyński Lonker See zaintryguje świeżą hybrydą free jazzu, noise’u i psychodelii. Podczas reaktywowanego festiwalu działać będzie także druga scena, poświęcona bardziej eksperymentalnej odsłonie muzyki alternatywnej. Wystąpią na niej m.in. artyści znani z grupy SYNY. Obaj promują tegoroczne solowe abumy - raper Robert Piernikowski zagra materiał z „No Fun“, a producent 1988 zaprezentuje na żywo płytę „Gruda“. Możemy być pewni wymykającego się klasyfikacjom gatunkowym show!

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1986 roku w klubie studenckim „Akant“. Przełomowy dla ODJAZDÓW był rok 1989. Od tamtej pory każdej następnej jesieni Spodek zamieniał się w muzyczne centrum polskiej alternatywy. Po edycji w 2000 roku festiwal został zawieszony i powrócił dopiero jedenaście lat później. Mimo kolejnych trzech edycji – tym razem poświęconych wyłącznie polskim wykonawcom – festiwal po raz kolejny zawisł w próżni. Teraz, po trwającej trzy lata przerwie, za sprawą More Music Agency i Miasta Katowice ODJAZDY znowu wracają do Spodka! 18 listopada 2017 roku kultowy festiwal znów zgromadzi tuzów alternatywnego grania pod dachem Spodka. Zapowiada się pamiętny wieczór w klimacie legendarnej imprezy sprzed lat!

Już od dziś można nabywać wejściówki na to wydarzenie. Ograniczona pula biletów w cenie 70 PLN za miejsce na płycie oraz 99 PLN za miejsce siedzące w sektorach dostępne do nabycia na stronie www.ticketpro.pl oraz w punktach stacjonarnych w sieciach Empik, Media Markt oraz Saturn.

Już niebawem program festiwalu powiększy się o kilku kolejnych, równie intrygujących artystów. Więcej informacji wkrótce!


Festiwal ODJAZDY, 18.11.2017, Katowice

Pink Freud prezentuje: Punk Freud feat. Robert Brylewski, Tomasz Lipiński, Alek
Korecki PL Tymon Tymański & Krzysztof Trebunia-Tutka: Zbójnickie PL
Hidden World PL Lonker See PL Piernikowski PL 1988 PL i inni!

Cena: 70 PLN (płyta), 99 PLN (sektory czerwone)
Liczba biletów ograniczona!

Bilety: www.ticketpro.pl  oraz punkty sprzedaży stacjonarnej (Empik, Media Markt, Saturn)

Organizator: MoreMusic Agency  www.moremusicagency.pl 
Współgospodarz: Miasto Katowice

Kontakt dla mediów: Jaromir Kamiński, e-mail: odjazdykatowice@gmail.com


ARTYŚCI:

Pink Freud prezentuje: Punk Freud feat. Robert Brylewski, Tomasz Lipiński, Alek Korecki PL
Jeden z najważniejszych współcześnie działających polskich zespołów jazzowych. W przyszłym roku zespół będzie świętował 20-lecie działalności. Obok improwizacji w muzyce Pink Freud ogromną rolę grają punkowa zadziorność i rockowe show. Dziesięć lat po wydaniu klasycznej już płyty „Punk Freud”, zespół wraca do tamtego materiału w towarzystwie znamienitych gości. Jazzowa wolność trafia na klasykę polskiego punk rocka. Na jednej scenie spotyka się kalejdoskop kultowych osobowości polskiej alternatywy: Robert Brylewski (Brygada Kryzys, Izrael, Armia), Tomasz Lipiński (Brygada Kryzys, Tilt, Izrael). Nowe wersje klasyków polskiego punk rocka gwarantują eksplozję scenicznej energii.
www.facebook.com/pinkfreudmusic 

Tymon Tymański & Krzysztof Trebunia-Tutka: Zbójnickie PL
Współpraca twórcy pielęgnującego ludowe tradycje Podhala i charyzmatycznego rockmana i jazzmana z Gdańska to spotkanie dwóch odmiennych światów i osobowości. Projekt Zbójnickie łączy rockowe i punkowe brzmienia z folklorem góralskim, zachwycając niespodziewanymi zwrotami akcji, tańców i pieśni. Wspólne nagrania Tymańskiego i Trebuni-Tutki bazują na tradycyjnych pieśniach zbójnickich, których główne motywy to poszukiwanie sprawiedliwości, umiłowanie wolności i honoru. To nie pierwszy międzygatunkowy eksperyment dla obu artystów. Trebunia-Tutka dał się poznać jako współpracownik m.in. takich muzyków, jak Adrian Sherwood, Twinkle Brothers i VOO VOO. Tymon Tymański nagrywał z Leszkiem Możdżerem, Lesterem Bowie, Kazikiem, Lipali, Budyniem i wieloma innymi. Na scenie Odjazdów Tymańskiego i Trebunię-Tutkę wesprze sześciu muzyków.
www.facebook.com/ttymanski 
www.facebook.com/krzysztoftrebunia 
www.krzysztoftrebunia.art.pl 

Hidden World PL
Fundamenty twórczości zespołu to punk i hardcore. Grupa powstała na przełomie 2013 i 2014 roku w Puławach. Jak mówią członkowie Hidden World, wspólne granie to wypadkowa ich wieloletnich fascynacji różnymi gatunkami i spontanicznej potrzeby grania muzyki, jakiej nie mieli okazji tworzyć przy okazji poprzednich projektów, jak np. Panacea, Black Tapes, Caital, Thirty Three Rotations i innych.
www.facebook.com/hiddenworldpunk 

Lonker See PL
Dwoje muzyków wywodzących się ze sceny gitarowej i dwóch ze sceny freejazzowej grają wspólnie intrygującą świeżością hybrydę kilku gatunków. W muzyce gdyńskiej grupy mieszają się free jazz, krautrock i psychodelia, a nawet ambient i noise. Debiutancki album Lonker See zatytułowany „Split Image“ ukazał się w kwietniu 2016 roku nakładem wytwórni Music Is the Weapon.
www.facebook.com/LonkerSee 

Piernikowski PL
Wokalista, producent, autor tekstów oraz kompozytor muzyki teatralnej. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Niegdyś członek grupy Napszykłat. Obecnie współtworzy doskonale przyjmowany duet SYNY. Wiosną 2017 do sklepów trafił drugi solowy album Piernikowskiego „No Fun". Twórczość Piernikowskiego wymyka się klasyfikacjom gatunkowym, łącząc punk, rap, noise, minimalizm i eksperymentalną elektronikę.
www.facebook.com/robertpiernikowski 
www.robertpiernikowski.bandcamp.com 

1988 PL
Producent pochodzący ze Szczecina, na stałe mieszkający w Trójmieście. Wraz z Robertem Piernikowskim tworzy duet Syny, reprezentuje także wytwórnię Latarnia której jest współzałożycielem. W pierwszej połowie 2017 roku ukazała sie solowa płyta 1988 „Gruda”. Płytę wypełniają dźwiękowe poszukiwania i eksperymenty ze strukturą rytmiczną.
www.facebook.com/1988synu 
www.latarniarecords.pl 

Kurws PL
W ich muzyce improwizacje przenikają się z kompozycjami. Za pomocą repetycji, rekombinacji, wariacji i kontrastów igrają z pamięcią i oczekiwaniami odbiorców. Sposoby grania, które słyszeliśmy niejeden raz, są prezentowane w zupełnie nowych kontekstach. Debiutowali w 2011 roku albumem „Dziura w getcie“, który doczekał się również amerykańskiego wydania. W 2017 roku opublikowali album „Wszystko Co Stałe Rozpływa Się w Powietrzu“. Kurws zagrali ponad 200 koncertów w Europie, odbyli też trasę koncertową wzdłuż Rosji - od Sankt Petersburga po Władywostok.
https://www.facebook.com/kurws/ 
http://kurws.com/ 

Niechęć PL
Niechęć to wschodząca gwiazda polskiego jazzu. Mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy - wydany w 2013 roku "Śmierć w miękkim futerku" i tegoroczny "Niechęć", ale ich domena to żywiołowe, nieprzewidywalne występy na żywo. W skład zespołu wchodzą basista Maciek Szczepański, perkusista Michał Kaczorek, klawiszowiec Michał Załęski, gitarzysta Rafał Błaszczak i saksofonista Maciek Zwierzchowski. Jak sami przyznają, wolą grać koncerty, niż nagrywać w studiu. Wtargnięcie muzyków na scenę podczas finałowej nocy nieistniejącego już klubu Akwarium przeszło do historii polskiego jazzu.
https://www.facebook.com/niechec/ 
http://niechec.pl/ 

Riverside PL

Warszawski zespół o ugruntowanej pozycji na polskiej scenie. Ich autorska fuzja rocka progresywnego i metalu doceniana jest również zagranicą. W skład grupy wchodzą basista i gitarzysta Mariusz Duda, perkusista Piotr Kozieradzki oraz klawiszowiec Michał Łapaj. Prze lata zespół współtworzył także zmarły w 2016 roku gitarzysta Piotr Grudziński. Riverside nagrał 8 albumów studyjnych, z których ostatni to wydany w zeszłym roku „Eye Of The Soundscape”. Jeden  utworów grupy trafił do ścieżki dźwiękowej gry „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów”.    

https://www.facebook.com/pinkfreudmusic/ 

Lao Che PL

Płocki zespół założony w 1999 roku. Od momentu powstania wydał 6 albumów. Pomysł Lao Che na muzykę to ciągłe poszukiwanie nowych form artystycznego wyrazu. Na płytach łączą elementy rocka, hip hopu, elektroniki czy funka.  Znakiem rozpoznawczym są koncept-albumy takie jak: „Gusła”, „Gospel” , „Powstanie Warszawskie”, czy najnowsza płyta ”Dzieciom”. Uhonorowani wieloma nagrodami, w tym Fryderykiem oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi. https://www.facebook.com/laochepl/