Lodowisko w Spodku rozpoczęło przygotowania do kolejnego sezonu

181011 lodowisko slizgawka 010.jpg

Jak co roku, koniec sierpnia to czas mrożenia tafli i… ostrzenia łyżew przed kolejnym sezonem na lodowisku. Przypominamy się zatem fanom hokeja, łyżwiarstwa i rekreacji na lodzie, czyli popularnych ślizgawek, że już niebawem startujemy!

Ślizgawki to nasz sztandarowy projekt, który ma już swoją markę i stałych uczestników. Rekreacyjna jazda na łyżwach to oferta dla całych rodzin, grup przyjaciół i znajomych ze szkoły czy podwórka. W każdym sezonie staramy się, aby lodowisko było dostępne dla wszystkich sympatyków łyżew zarówno w weekendy, jak i w dni powszednie. Nie inaczej będzie tym razem. Proponowane przez nas godzinne sesje sprawdziły się i pozostają najbardziej optymalną propozycją dla uczestników ślizgawek. Nie zmieniamy zatem czasu, ani cen biletów wstępu. Jednorazowa wejściówka dla osoby dorosłej to koszt 12 zł, natomiast za bilet ulgowy należy zapłacić 8 zł, za bilety ulgowy dla dzieci do lat 7 – 6 zł, a rodzinny (2+2) pozostaje w cenie 30 zł.

Nadal zachęcamy do kupowania biletów przez internet – co zapewni udział w ślizgawce i chroni środowisko! - poprzez system bilety24.pl oraz do korzystania z kart podarunkowych, co wiąże się ze regulaminowymi zniżkami.

Minimalnie zmienią się jedynie ceny za wypożyczenie i ostrzenie łyżew, ale to nie powinno zniechęcić korzystających z tych usług, ponieważ ich jakość pozostaje na najwyższym poziomie.

Po ubiegłorocznych zmianach w organizacji ślizgawek spotkaliśmy się z miłymi uwagami. Nadal proponować będziemy sesje „Disco na lodowisku” oraz naukę jazdy dla najmłodszych w towarzystwie pingwinków. Nowością będzie strefa free. Jest to efekt coraz większej popularności tzw. freestylowców. Chcemy, w wyznaczone sesje wydzielić specjalną strefę dla osób, które nieco inaczej bawią się na lodzie… Wydzielenie strefy ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo zwykłych użytkowników ślizgawek. Miłą atmosferę w trakcie jazdy zapewni odpowiednia muzyka i sprawna obsługa obiektu.

 

Pierwszą ślizgawkę planujemy 6 września (piątek) o g. 19:15. Jak zwykle na inaugurację – wstęp wolny, jednak możliwość wejścia tylko dla 150 osób. W następne dwa dni ślizgawki w godz. 16:30, 18:00, 19:30. Pełny harmonogram zajęć rekreacyjnych na wrzesień już wkrótce pojawi się na naszej stronie.

Zapraszając na nasze lodowisko nie możemy zapomnieć o hokeju na lodzie. 15 września startują rozgrywki Polskiej Hokej Ligi. W rywalizacji o mistrzostwo Polski uczestniczyć będzie m.in. drużyna GKS Katowice. W tym przypadku również możemy mówić o „nowym otwarciu”. Po latach „rządów” kanadyjskich szkoleniowców, teraz zespół poprowadzi team z Finlandii. Czy uda się hokeistom z Katowic ponownie stanąć na podium? Przekonamy się za kilka miesięcy. Polecamy mecze GKS-u w Satelicie – pierwszym jego rywalem będzie Naprzód Janów – zatem na inaugurację od razu derby Miasta! 15 września (niedziela) g. 17:00. Zapraszamy!