Nowe bandy na lodowisku w Spodku

LODOWISKO MO (14 of 18).jpg

Lodowisko w Spodku zyska nowe bandy spełniające najwyższe standardy Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) oraz Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

 

Bandy zostaną zamontowane w obrysie dotychczasowego boiska do gry w hokeja na lodzie (w sumie to ponad 170 mb). Powstaną także nowe boksy dla zawodników oraz bramki. Najważniejszymi elementami modernizacji band są: podwyższenie zabezpieczeń dla kibiców zasiadających na trybunach (pleksy na wysokości 240 cm za bramkami, 180 cm na odcinkach prostych) oraz wysokiej jakości elastyczność konstrukcji, która powinna gwarantować bezpieczeństwo i małą urazowość użytkowników lodowiska.

Dotychczasowe bandy służyły w „Satelicie” Spodka 23 lata. W 1997 roku, po zakończeniu mistrzostw świata w hokeju na lodzie, konstrukcja band wraz z boksami zawodników, stanowiskami dla sędziów bramkowych i bramkami zostały przeniesione z areny głównej Spodka na lodowisko. Od tego czasu w „małej” hali Spodka rozegrano setki meczów ligowych i międzynarodowych, przeprowadzono kilkadziesiąt turniejów i zawodów w hokeju na lodzie, łyżwiarstwie figurowym czy curlingu.

Wymiana band w Spodku rozpoczęła się 28 maja br., zakończenie remontu planowane jest na koniec czerwca br. Całość inwestycji finansowana jest przez Urząd Miasta Katowice.