Parkowanie w Strefie Kultury podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

87d20wde87xeym14_940.jpg

W dniach 13-16 maja br., w związku z prognozowaną skalą zbliżającego się 10. Europejskiego Kongresu Gospodarczego (ponad 10 tys. uczestników), parkingi w Strefie Kultury, przy NOSPR, wzdłuż ulicy Olimpijskiej i przy ulicy Góreckiego, będą dostępne do wyłącznej dyspozycji gości kongresowych.

– Zbliżający się jubileuszowy Europejski Kongres Gospodarczy będzie rekordowo duży. Spodziewamy się ponad 10 tysięcy gości z Polski i z zagranicy, dla których zarezerwowane zostaną parkingi w Strefie Kultury. Za wszelkie niedogodności z tym związane przepraszamy mieszkańców Katowic, ufając, że ta wyjątkowa sytuacja spotka się z ich zrozumieniem – mówi Wojciech Kuśpik, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, prezes Grupy PTWP. 

Dla gości kongresowych korzystających z własnego samochodu, na wyłączność w dniach 13-16 maja br. wynajęte zostały parkingi przy NOSPR oraz wzdłuż ulic Olimpijskiej i Góreckiego w Katowicach. Wygradzanie parkingu rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę (12-13 maja br.).

W niedzielę miejsca będą udostępniane gościom NOSPR za okazaniem biletu na wybrany koncert.