Pierwsza Noc Muzeów w Spodku i MCK za nami

17.jpg

Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe cieszyły się zainteresowaniem gości odwiedzających Strefę Kultury w ramach Nocy Muzeów 2016.

Setki osób odwiedziły wnętrza Międzynarodowego Centrum Kongresowego podczas Nocy Muzeów 2016. Uwagę zwiedzających zwracała ciekawa architektura wnętrz i minimalistyczny wystrój nawiązujący swoich charakterem do surowych wnętrz kopalni.

Goście z chęcią odpoczywali przy setach Rawskiego bądź oglądając filmy odtwarzane na Sali Audytoryjnej. Kino Domowe miało do zaoferowania klasykę kina związaną z regionem Śląska: filmy "Czarne diamenty" i "Paciorki jednego różańca".

Spodek urzekał swoim niepowtarzalnym klimatem – zwłaszcza że wypełniała go muzyka z ostatniej Rawy Blues z udziałem Ryśka Riedla. Wydarzenie zarejestrowane ponad 23 lata temu przypomniało odwiedzającym emocje, które budziły wszystkie koncerty Dżemu. Goście chętnie fotografowali płytę główną, mieli również okazję, aby zasiąść w wygodnych fotelach strefy VIP. Z kolei podświetlenie elewacji Spodka często zmieniało kolor, co odwiedzający chętnie uwieczniali na zdjęciach.

Wiele osób skorzystało z akcji promującej konta Spodka i MCK w serwisie Instagram, co zaowocowało licznymi zdjęciami we wnętrzach i na tle obiektów.

Na antresoli Spodka oraz przed wejściem do MCK zorganizowana została strefa gastronomiczna ciesząca się zainteresowaniem osób, które odwiedziły tego wieczoru Strefę Kultury.

Oferta ta stała się doskonałą okazją do odwiedzenia wnętrz MCK i Spodka. Bardzo cieszy nas frekwencja i komentarze osób, które skorzystały z możliwości poznania wnętrz centrum i sentymentalnego powrotu do wielkich wydarzeń odbywających się w Spodku. Dzięki bogatej ofercie wszystkich obiektów współtworzących Strefę Kultury, stała się ona wyjątkowym miejscem na mapie wydarzeń odbywających się w ramach Nocy Muzeów 2016.