Piłka halowa po 26 latach wróciła do Spodka

ssc1.jpg

Cóż to były za emocje! W niedzielę, po 26 latach, halowa piłka nożna wróciła do Spodka. Pierwsza edycja Spodek Super Cup zgromadziła ponad pięć tysięcy fanów futbolu – i starszych, i młodszych. 

Na głównej arenie Spodka, na specjalnie do tego przygotowanym boisku piłkarskim o wymiarach 42 m na 22 m, pokrytym sztuczną trawą, rywalizowało sześć zespołów. Zwycięzcą turnieju została słowacka ekipa FK Żeleziarne Podbrezowa, która pokonała w finale Banik Ostrawa 5:2. Walkę o trzecie miejsce stoczyły dwa śląskie kluby – GKS Katowice i Górnik Zabrze. Zwycięsko z tego derbowego pojedynku wyszli zabrzanie. W turnieju rywalizowały też jeszcze ROW Rybnik i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Jedną z największych atrakcji turnieju był mecz legend GKS-u Katowice i gwiazd śląskiej piłki. Górą byli ci drudzy.

Warto dodać, że najważniejsze mecze turnieju sędziował najlepszy arbiter świata Szymon Marciniak. Wielu kibiców nie przepuściło okazji, aby zrobić sobie z nim pamiątkowe selfie.

Organizatorzy Spodek Super Cup już zapowiadają kolejną edycję turnieju. Odbędzie się ona za dwa lata, w styczniu 2026 roku.

Fot. Jakub Dyl/ W KATOWICACH.eu