Półfinały i mecze medalowe siatkarskich Mistrzostw Europy 2021 w Spodku

PA-00-03-9B-5-2.jpeg

Siatkarskie wydarzenie roku 2021: CEV EuroVolley Men, zostanie zorganizowane w  sześciu miastach - trzech w Polsce i po jednym w każdym z trzech współorganizujących turniej krajów – Czechach, Estonii i Finlandii. W Polsce rywalizacja grupowa toczyć się będzie w Krakowie oraz Gdańsku. Również w Gdańsku rozegrane zostaną cztery mecze 1/8 finału. Natomiast finaliści powalczą o medale w Spodku.

„W przyszłym roku nasz kraj znów będzie sercem europejskiej siatkówki. Bardzo cieszę się, że po raz kolejny Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej obdarzyła nas zaufaniem – zaufaniem, na które pracowaliśmy przez wiele lat. Dziękuję władzom samorządowym Krakowa, Gdańska i Katowic za niezmienną, wieloletnią przychylność dla Polskiej Siatkówki” – powiedział Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zgodnie z rewolucyjną koncepcją wprowadzoną przez CEV wraz z ME 2019, EuroVolley odbywa się w aż czterech krajach, po to by móc przynieść łączące się z elitarną siatkówką emocje szerszym niż kiedykolwiek rzeszom kibiców.

Więcej: //www.pzps.pl/pl/aktualnosci/