Powrót Odjazdów, koncerty, festiwale i imprezy sportowe - przed nami jesień i zima w Spodku

DSC01129.jpeg

150 wydarzeń o różnym charakterze w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz 60 imprez w Spodku – tak zapowiadają się ostatnie cztery miesiące 2017 r. w zarządzanych przez PTWP Event Center obiektach. Sezon jesienno-zimowy przyniesie ze sobą także kontynuację codziennych aktywności w obiektach, w tym programu „Lodowisko dla każdego”.

- Jako profesjonalny operator MCK i Spodka, naszym zadaniem jest pozyskiwanie wydarzeń do tych obiektów tak, aby jak najwięcej się w nich działo. Chcemy, aby to był miks różnorodnych i jakościowych wydarzeń: kongresowych, koncertowych, sportowych. Do naszych obowiązków należy również bieżące utrzymanie obiektów. Podsumowując pierwsze półrocze, w okresie styczeń-sierpień w MCK odbyło się 108 różnych wydarzeń, w których wzięło udział blisko 250 tysięcy osób. Z kolei w Spodku tych wydarzeń było 103 i zgromadziły one 300 tys. osób. Od momentu, gdy zostaliśmy operatorem obu obiektów, od maja ubiegłego roku odbyło się blisko 500 różnych wydarzeń i odwiedziło nas blisko milion gości. Tym samym zbliżamy się do celu, aby rocznie nasze obiekty odwiedzało ponad milion osób – powiedział Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

W Spodku i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach na przestrzeni najbliższych 4 miesięcy obędzie się ponad 200 imprez o różnym charakterze. W hali Spodka będą to przede wszystkim wydarzenia muzyczne – koncerty i festiwale oraz sportowe – mecze ligowe siatkówki z udziałem GKS Katowice oraz rozgrywki drużyny Tauron HK GKS Katowice w hokeju na lodzie. Szacowana liczba gości, którzy wezmą udział w wydarzeniach w Spodku ok. 200 tysięcy osób. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach dominować będą imprezy branżowe: kongresy, konferencje, spotkania i targi, w których łącznie udział weźmie ok. 250 tysięcy gości.

W harmonogramie wydarzeń przewidzianych na najbliższe miesiące każdy może znaleźć coś dla siebie. Do Spodka wraca kultowy festiwal Odjazdy. Klasyką wydarzeń jesiennych w Spodku jest Rawa Blues Festival, a nową tradycją Śląski Rap Festival. Nie zabraknie ciekawych koncertów zespołów Hey, Kult i Procol Harum. Już 24 września odbędzie się wielkie muzyczne wydarzenie: Kilar w rocznicę urodzin. Katowice 2017. Przestrzenie Spodka i MCK wypełnią światowe targi muzyki WOMEX. W grudniu tłumy fanów przyciągnie rewia na lodzie Disney on Ice.

23  września Spodek zaprasza na lodowisko. W nowym sezonie program „Lodowisko dla każdego” wypełni jeszcze więcej dostępnych godzin ślizgawek, dyskoteki na lodowisku (teraz również w piątki) oraz nauka dla najmłodszych w sobotnie poranki. Amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli korzystać z wypożyczalni oraz szlifierni łyżew, a także z możliwości zakupu biletów przez internet. We wrześniu startują również rozgrywki Polskiej Hokej Ligi z udziałem drużyny Tauron HK GKS Katowice.

Aktualizowane na bieżąco kalendaria wydarzeń w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz informacje dotyczące infrastruktury dostępnej na co dzień można znaleźć na stronach internetowych: www.spodekkatowice.pl oraz www.mckkatowice.pl.