Samael na Festiwalu Metalmania

Samael 2015_a.jpg

Na spodkowej scenie w kwietniu wystąpi Samael! Metal Mind Productions informuje, że po dziewięcioletniej przerwie wraca jeden z największych metalowych festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka zagranicznej i polskiej sceny metalowej.

W tym roku na uczestników festiwalu czeka wiele dodatkowych atrakcji, które niebawem zdradzi organizator. 

Wśród kilkunastu zespołów, które tego dnia pojawią się w Spodku, obok MOONSPELL, SODOM, FURII, ARCTURUS, TYGERS OF PAN TANG, CORONER, OBSCURE SPHINX, IMPALED NAZARENE, THERMIT, ENTOMBED A.D., CETI i ANIMATIONS zagra także holenderska formacja SINISTER, a headlinerem festiwalu będzie grupa SAMAEL, która na Metalmanii wystąpi w specjalnym secie koncertowym!

Samael to jeden z najbardziej innowacyjnych zespołów na metalowej scenie, grupa, która nie tylko charakteryzuje się swoim własnym, unikalnym stylem, ale która także śmiało poszerza gatunkowe granice i wyznacza nową jakość w muzyce. Zespół w przyszłym roku obchodzi trzydziestolecie swojej działalności, a na Metalmanię przygotuje specjalny set, na który złożą się kultowe utwory z pierwszych płyt grupy, a także kompozycje z najnowszego albumu, mającego ukazać się w przyszłym roku! Podczas występu na Metalmanii usłyszeć będzie można głównie kompozycje z takich klasycznych płyt jak m.in. "Worship Him" czy "Blood Ritual", a także po raz pierwszy - najnowsze utwory tej szwajcarskiej grupy. Samael na muzycznej scenie obecny jest od 1987 roku, a wychodząc z blackmetalowej stylistyki, grupa wzbogaciła swoje brzmienie i ewoluowała w bardziej industrialnym kierunku. Człon formacji stanowią dwaj bracia Michael "Vorph" Locher i Alexandre "Xy" Locher , a skład grupy uzupełniają Thomas "Drop" Betrisey na basie i drugi gitarzysta Marco "Makro" Rivao. W 2011 roku ukazał się ostatni w dotychczasowym dorobku album Szwajcarów "Lux Mundi", a obecnie zespół przygotowuje się do nagrania nowego albumu, którego premiera przewidziana jest na 2017 rok.

SINISTER to jedna z najbardziej rozpoznawalnych formacji na death metalowej scenie. Ta holenderska grupa działa już od ponad 25 lat i ma na swoim koncie 12 pełnowymiarowych płyt, z czego ostatnia, "Dark Memorials", ukazała się w 2015 roku. W Polsce zespół cieszy się wręcz kultowym uznaniem i to właśnie w naszym kraju grupa nagrała swoje oficjalne DVD w 2006 roku, "Prophecies Denied". W listopadzie formacja zakończyła prace nad swoim najnowszym krążkiem "Syncretism", który ukaże się 24 lutego.

Najnowsza edycja Metalmanii będzie nie tylko jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale także prawdziwym metalowym świętem. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej. Festiwal pozostaje wierny swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców. Zapraszamy!

Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 8 marca 2008 roku w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie gwiazdy jak m.in. Megadeth, The Dillinger Escape Plan, Overkill czy Satyricon.

CENY BILETÓW W PRZEDSPRZEDAŻY:

Loża – 355 PLN

Sektory czerwone H, J – 260 PLN

Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 195 PLN, Sektory niebieskie od XI rzędu – 160 PLN, Płyta – 170 PLN

BILETY DOSTĘPNE NA STRONACH:

www.shop.metalmind.com.pl  (KOLEKCJONERSKIE),
www.ticketpro.pl,
www.eventim.pl,
www.ebilet.pl,
www.biletin.pl

Więcej informacji:

www.metalmind.com.pl/metalmania

www.facebook.com/MetalmaniaFestival/