Sierpień w Spodku

bachiaturo2.png

Półmetek wakacji za nami, a u nas prawdziwa kumulacja sportowych i rozrywkowych emocji. Między innymi: siatkówka światowego formatu wraca do Spodka oraz pierwszy raz gościmy międzynarodowy festiwal Bachaturo. Dodatkowe szczegóły wydarzeń w naszej zakładce z kalendarium.

W sierpniu zapraszamy na:

● MISTRZOSTWA ŚWIATA SIATKÓWKI MĘŻCZYZN – uwielbiana przez polskich kibiców siatkówka wraca do Spodka! W Katowicach zostaną rozegrane od 26 do 31 sierpnia mecze grupy A (Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko) i grupy C (Polska, USA, Meksyk, Bułgaria) oraz najważniejsze spotkania 10 i 11 września: 2 półfinały i 2 mecze o medale. Wciąż czekamy na informację o sprzedaży biletów przez organizatora – śledźcie nasze kanały w mediach społecznościowych, by być na bieżąco.

● BACHATURO – pierwszy raz w Katowicach będziemy gościć Bachaturo – największy w Europie festiwal popularnych tańców z kręgu afro-latino. Zapraszamy na święto bachaty, salsy, kizomby, zouk.

● CENTRUM KATO – trwa piąty sezon plenerowych wydarzeń pod szyldem Centrum KATO. W programie atrakcji muzyka na żywo, plenerowe wydarzenia artystyczne, zajęcia jogi, seanse filmowe, leżaki i niepowtarzalna atmosfera dobrze znana mieszkańcom Katowic i okolic. Wstęp wolny!

● ZWIEDZANIE SPODKA – na wasze życzenie wracamy do spacerów po kultowym obiekcie w towarzystwie przewodnika. Przygotowaliśmy specjalną trasę, pełną historycznych ciekawostek i anegdot.

● PLANT MARKET – druga edycja roślinnych targów w Katowicach to wydarzenie skupione wokół zieleni, naturalnych produktów, zrównoważonego rozwoju i roślinnego jedzenia. Idealne dla tych, którzy żyją w duchu slow i cenią połączenie człowieka z naturą w urbanistycznym sercu miasta.

● STAND-UP COMEDY – wieczór w towarzystwie bezkompromisowego Rafała Paczesia, któremu w rankingu serwisu Standupedia przyznano 1. miejsce wśród polskich twórców. Pacześ zaprezentuje najnowszy swój program „Benshi” – przypominamy, bilety dostępne tylko dla widzów pełnoletnich.