Unikatowa projekcja na Spodku

IMG_6753.jpg

,,Jeszcze będziemy blisko, jeszcze będziemy razem…’’ – dziesięć pokrzepiających fraz wyświetlonych zostało na fasadzie katowickiego Spodka we wtorkową noc, 28 kwietnia br.

Retransmisję z projekcji można oglądać w Internecie.

 

Cześć, zgodnie z obietnicą przesyłamy Wam wiadomość na te niezwykłe czasy. Oglądajcie tę zajawkę koniecznie z dźwiękiem,...

Opublikowany przez Gastro Fajer Wtorek, 28 kwietnia 2020

Pomysłodawcami instalacji są Oskar Olszewski wraz z pozostałymi twórcami konceptu Gastro Fajer* oraz pochodzący z Katowic artysta Paweł Krzywdziak. Akcję wsparł zarządca Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, firma PTWP Event Center.

 
– Zaprojektowaliśmy instalację świetlną, której celem jest przekazanie pozytywnego i pokrzepiającego komunikatu dla miejskiej społeczności, odczuwającej skutki izolacji. Zależało nam na prostym i szczerym przekazie, dotykającym obszarów, których najbardziej brakuje nam w czasie pandemii – tłumaczy Oskar Olszewski z Gastro Fajer.
 
"Jeszcze będziemy razem",
"Jeszcze będziemy blisko",
"Jeszcze będziemy kibicować",
"Jeszcze będziemy spacerować",
"Jeszcze będziemy się bawić",
"Jeszcze będziemy na koncercie",
"Jeszcze będziemy podróżować",
 
– Projekcję postanowiliśmy wyświetlić na katowickim Spodku – miejscu jednoznacznie kojarzącym się ze społecznym i rozrywkowym obliczem miasta. Forma instalacji nawiązuje do tekstowych wiadomości, które wysyłamy codziennie najbliższym – dodaje Paweł Krzywdziak.
 
Projekcja świetlna na fasadzie Spodka zrealizowana została we wtorek (28 kwietnia br.) w nocy. Relację live można było oglądać na Facebook’owych profilach Gastro Fajer i Spodka (obecnie dostępne są retransmisje). Po projekcji powstanie materiał wideo upamiętniający wydarzenie.

 – Spodek, hala legenda, miejsce niezwykłych przeżyć, koncertów, arena emocjonujących meczów, jedna z architektonicznych ikon Katowic, istnieje – pokonując różne wyzwania i trudności – już od blisko 50 lat. Historia i potencjał zobowiązują. Od prawie pół wieku Spodek jest z Katowicami, a Katowice ze Spodkiem. To dla mieszkańców Katowic i regionu te pokrzepiające słowa. Razem trwamy i razem przetrwamy – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach i Spodka. – Zachęcamy do śledzenia naszych stron internetowych, gdzie na bieżąco aktualizujemy informacje o nowych datach wydarzeń przeniesionych z powodu epidemii COVID-19– dodaje.