Wakacyjne przemiany Spodka

małe.jpg

W Spodku sukcesywnie prowadzone są prace remontowe. Swój wygląd zmieniły kioski gastronomiczne. Obecnie przeprowadzany jest remont toalet.

Wiosną 2019 roku kioski gastronomiczne zyskały nowy wygląd. Ich stylistykę zmieniono na linie inspirowane latami 60. i 70. Elewacje kiosków zostały pokryte wielkoformatowymi grafikami, które wypełnione są charakterystycznymi elementami z  czasów, kiedy budowano Spodek. Każdy punkt sprzedaży otrzymał szyld z neonem, czytelne menu oraz stalowe meble, na których umieszczono rośliny. Przede wszystkim jednak zmieniła się funkcjonalność tych miejsc. Wprowadzono czytelny podział przestrzenni przed kioskami gastronomicznymi: na strefę kolejki i strefę spożycia, które rozdzielone zostały mobilnym, stalowym meblem. - Antresola Spodka jest tak na prawdę przestrzenią usługowa, która użytkowana jest w specyficzny sposób. W trakcie wydarzeń sportowo-kulturalnych jest niewiele czasu na zakup napoju, czy posiłku, dotarcie do toalety czy odpowiedniej bramy wejściowej. Naszym celem było zaprojektowanie zmiany, która zoptymalizuje cały ten proces- mówi Józek Madej, współtwórca kolektywu projektowego MUSK, który zrealizował projekt.

W kwietniu ruszyła przebudowa toalet w Spodku, prowadzona według projektu pracowni Wojciecha Gwizdaka 2G Studio, który wygrał, zrealizowany przez PTWP Event Center we współpracy z SARP Oddział Katowice , konkurs architektoniczny.

Jurorom spodobała się minimalistyczna i elegancka koncepcja utrzymana w stylistyce industrialnej, ze stonowaną kolorystyką, uznana za bliską przemysłowym Katowicom i Górnemu Śląskowi. Architekci w niekonwencjonalny sposób, ciekawy i konsekwentny sposób zaproponowali zastosowanie grodzic stalowych jako dominującego materiału kształtującego wnętrza. Ważne było także  funkcjonalne zorganizowanie przestrzeni.

Prace nad remontem części toalet zakończą się w połowie września. Kolejne toalety będą remontowane  w drugiej połowie roku. 

 Naszą troską jest, żeby obiekt, którym zarządzamy od ponad trzech lat, unowocześnić i uatrakcyjnić, zwłaszcza w obszarach, które wymagają dostosowania do aktualnie obowiązujących standardów. Liczni organizatorzy wydarzeń w Spodku zwracali uwagę na konieczność pilnego podniesienia standardu wykończenia między innymi toalet – mówi Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy obiektu.