Za nami kolejny udany sezon na lodowisku w Spodku

Zakończenie sezonu na lodowisku w Spodku

Za nami kolejny udany sezon na lodowisku w Spodku. Najczęściej widzowie odwiedzali trybuny małej hali podczas meczów ligowych GKSu Katowice, których rozegrano 26, w tym trzy bardzo emocjonujące, ale zwycięskie w rundzie play-off. Ponadto Spodek gościł zawody i warsztaty w łyżwiarstwie freestylowym, zajęcia klubów łyżwiarstwa figurowego, zgrupowania i obozy młodzieży.

Zorganizowaliśmy 384 sesje ślizgawek dla mieszkańców miasta i regionu, w których udział wzięło ponad 32 000 osób. Wypożyczyliśmy ponad 10 tysięcy par łyżew.

Co ciekawe, prawie 90 sesji miało komplety uczestników. Tylko w styczniu 2020 roku ponad  12 tys. osób wzięło udział w ślizgawkach, co jest naszym nowym, miesięcznym rekordem frekwencji!

Nieustającą popularnością cieszyło się  Disco na lodowisku, ale wyjątkowej atmosfery nie zabrakło także na Walentynki oraz w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kiedy miłośnicy ślizgawek wykazali się też ogromną hojnością. Dla najmłodszych swoją szkoleniową rolę wypełniły sympatyczne pingwinki, sprawdziła się również „strefa free”, czyli miejsce dla akrobatycznych wyczynów łyżwiarzy-amatorów.

 

Plany, bardzo udanego sezonu na lodowisku, pokrzyżowała epidemia koronawirusa.  Zakończeniem i prawdziwym świętem dla miłośników łyżew miały być mistrzostwa świata w hokeju na lodzie. Niestety, świętowanie trzeba – przynajmniej na razie – odłożyć. 

Zapraszamy na lodowisko po wakacjach!