Za nami udany sezon na lodowisku w Małej Hali Spodka

HOKEJ EM 19.JPG

Zakończył się kolejny sezon na lodowisku w Spodku. Znów były duże emocje hokejowe, dyskoteki na lodzie oraz tysiące sympatyków-amatorów jazdy na łyżwach. Ogromną popularnością cieszyły się także pingwinki dla dzieci.

Pingwinki na lodzie to nowości w naszej ofercie. Przystępując do programu jednej z firm promujących się na obiektach całej Polski, liczyliśmy że zainteresowanie sympatycznymi figurkami do nauki jazdy będzie duże. Jednak nie sądziliśmy, że pingwinki okażą się aż tak popularne… Niemal na każdej sesji widać było charakterystyczne postaci, a za nimi kilkuletnich „łyżwiarzy” w kaskach i specjalnych kamizelkach. Ogólnodostępne ślizgawki ponownie stały się bardzo atrakcyjną formą rodzinnej rekreacji.

– Propozycja aktywnego spędzania czasu na lodowisku w Spodku po raz kolejny została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców Katowic i regionu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, wprowadziliśmy na lód pingwinki, a co warte podkreślenia - organizowaliśmy sesje „Disco na lodowisku” z nowym nagłośnieniem i efektownym oświetleniem. W przyszłym sezonie chcemy wrócić z następnymi pomysłami, a inaugurację ślizgawek planujemy już na początku września – podsumowuje Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center, zarządcy Spodka i MCK w Katowicach. 

W związku z organizacją Konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu COP 24, lodowisko było wyłączone z użytkowania przez trzy miesiące, dlatego też w całym sezonie odbyło się 270 godzinnych sesji, na które sprzedano ponad 20 tysięcy biletów.

Z lodowiska chętnie korzystały także kluby sportowe. Na przestrzeni całego sezonu miało miejsce 28 meczów, w tym 19 w rundzie zasadniczej i 9 w play-off. W „Satelicie” kilkukrotnie organizowano zgrupowania dla hokejowej reprezentacji kraju mężczyzn i kobiet, odbyły się zawody w łyżwiarstwie figurowym oraz - po raz pierwszy – warsztaty połączone z rywalizacją we freestylu, czyli w jeździe dowolnej na łyżwach.