Znamy daty Intel Extreme Masters 2017

IEM 2017 w Spodku i MCK

Finały 11. sezonu Intel Extreme Masters Katowice w dwa weekendy. Pula nagród ok. 2,5 mln złotych. IEM piąty rok z rzędu odbędzie się w Katowicach. Ponownie będą to światowe finały, które zwieńczą jedenasty sezon najdłużej działającego e-sportowego cyklu turniejów na świecie.

Światowe Mistrzostwa League of Legends odbędą się w dniach 25-26 lutego 2017 w Spodku, zaś finały Counter- Strike Global- Offensive i StarCraft II odbędą się w dniach 3-5 marca 2017 w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Marcowe wydarzenie połączone zostanie z IEM Expo, w ramach którego przygotowano liczne konkursy, spotkania z influencerami oraz strefy free to play.

Zeszłoroczne finały IEM pobiły rekordy ESL. Było to jedno z  najchętniej oglądanych wydarzeń e-sportowych w historii, które przyciągnęło przed ekrany ponad 34 miliony unikalnych oglądających, a w najlepszym momencie zmagania graczy oglądało ponad 2 mln osób jednocześnie. 

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, jednak podobnie jak w latach ubiegłych, dostępne będą bilety wcześniejszego wstępu, a ich sprzedaż ruszy 15 grudnia. Uczestnicy będą mogli kupić bity jednodniowe, karnety na wybrany weekend, bilety premium oraz God Mode, które zapewniają nocleg w 5-gwiazdkowym hotelu, dostęp do strefy VIP i inne bonusy. 

Szczegóły na www.intelextrememasters.com