42. edycja Rawa Blues Festival

05 października 2024, sobota

rawablues.jpg

Bilety

Bilety od: -

Bilety na Festiwal do nabycia wyłącznie w sieci Ticketmaster.

ROZPOCZĘCIE SPRZEDAŻY: 7.05.2024, 10:00

 

Kup bilet on-line

Informacje organizacyjne

Festiwal potrwa w godzinach 11:00 - 23:00

Dzieci do ukończenia 15. roku życia oraz osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku, są upoważnione do darmowego wejścia na teren festiwalu już od lat. Podczas festiwalu zabroniony jest handel napojami alkoholowymi, co stwarza bezpieczną atmosferę.

Organizator

Rawa Blues - Irek Dudek,
ul. Na Stoku 546,
43-384 Jaworze

5 października w katowickim Spodku odbędzie się 42. edycja festiwalu Rawa Blues. Na Dużej festiwalowej scenie zaprezentują się:  Blood Brothers , Mr. Sipp, Charlie Parr, The Commoners, Shakin’ Dudi, Grzegorz Kapołka Quartet z gościnnym udziałem Romana „Pazura” Wojciechowskiego, J.J. Band,  Boogie Mama oraz laureat konkursu na Małej Scenie.  Koncert na Dużej Scenie poprowadzi tradycyjnie Jan Chojnacki. W konkursie na Małej Scenie udział wezmą: Koher, Dziki Blues Band, Hony Tonk, Stonage Full of Sun, Sztof oraz Piotr Herdzina.

Rawa Blues Festival to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce i zarazem jeden z najbardziej prestiżowych bluesowych festiwali na świecie. Laureat cenionej nagrody „Keeping The Blues Alive”, przyznawanej przez amerykańską The Blues Foundation osobom i instytucjom, które najbardziej przyczyniają się do "podtrzymania przy życiu" oraz „rozwoju muzyki i kultury bluesowej”. Główną misją festiwalu jest edukacja odbiorców poprzez przedstawienie - za sprawą koncertów największych światowych gwiazd - oblicz i podgatunków muzyki bluesowej, takich jak Memphis Blues, Delta Blues, Chicago Blues, Detroit Blues, Rythm’n’blues itd. Rawa Blues na swojej scenie co roku gości również najbardziej zasłużone polskie zespoły bluesowe, takie jak Dżem, SBB, Irek Dudek Big Band, podtrzymując zainteresowanie słuchaczy polską kulturą bluesową. Festiwal także dba o stworzenie możliwości młodym zespołom polskim i zagranicznym na zaprezentowanie się szerokiej publiczności podczas koncertów na Bocznej Scenie Rawy Blues. Koncert ten odbywa się w formie konkursu, którego laureat ma okazję zadebiutować na Scenie Głównej. 

Podczas ponad 40-tu edycji festiwalu, na festiwalowych scenach wystąpiła czołówka bluesowych artystów z kraju jak i zza granicy.  Warto przypomnieć, że mieliśmy zaszczyt gościć takich wykonawców jak: Junior Wells, Koko Taylor, Keb’Mo, Robert Cray, JJ Grey & Mofro, James Blood Ulmer & Vernon Reid, Otis Taylor, Eric Sardinas, Macy Gray czy Blind Boys of Alabama.

×