Behemoth “Ecclesia Diabolica Baltica”

28 września 2019, sobota

Behemot w Spodku 2019

Organizator

MegaClub Events

info@megaclub.pl 

Mega Club Events zaprasza na koncert grupy Behemoth, który odbędzie się 28 września w Spodku.

Zespół, którego twórczość doceniana jest na największych scenach świata, wróci do kraju, by promować swój najnowszy album - „I Loved You at Your Darkest”, który wydany został 5 października 2018, nakładem Nuclear Blast Records.

W rolach gości specjalnych zespołu, do trasy dołączą szwajcarzy z Zeal & Ardor, norweska kapela Whoredom Rife oraz polskie – In Twilight’s Embrace.

Nergal o koncertach: „Obok koncertu ze Slayer będą to nasze JEDYNE koncerty w Polsce w 2019! Szykujemy absolutnie wyszukaną i spektakularną produkcję i mimo, że będzie to trasa promująca ostatni album I LOVED YOU AT YOUR DARKEST możecie spodziewać się wielu niespodzianek! Towarzystwo mamy zacne, polski IN TWILIGHT'S EMBRACE, prosto z Norwegii WHOREDOME RIFE i zjawiskowy ZEAL & ARDOR! 6 dużych koncertów w Polsce i 3 u naszych sąsiadów! Zapraszamy do wspólnej celebracji!”

🎶 BEHEMOTH (Polska) death metal, black metal:

Behemoth to już od jakiegoś czasu liga mistrzów ekstremalnego metalu, więc nic dziwnego, że zespół Nergala większą część roku spędza poza Polską, bo zapotrzebowanie na jego występy poza ojczyzną jest ogromne. Często nazwa kapeli napisana jest bardzo dużą, jeśli nie największą czcionką na plakatach najbardziej prestiżowych metalowych festiwali i pojawia się wysoko w zestawieniach albumów.

Rok 2018, kiedy to ukazały się niesamowity studyjny album "I Loved You at Your Darkest" oraz kapitalne koncertowe wydawnictwo "Messe Noire", a kapela w grudniu zagrała kolejne koncerty z cyklu "Merry Christless", był z pewnością jednym z najbardziej udanych w karierze pomorskiej bestii. Zwłaszcza jeśli dopisać tu jeszcze udział z pożegnalnej trasie koncertowej po USA idoli Nergala i spółki, thrashmetalowych bogów ze Slayer. A do grona zespołowych gadżetów dołączyły kolejne piwo, kawa, pieczęcie, koc. Lider zespołu oczywiście nie zapomniał parę razy explicite wyrazić to, co myśli o obecnej władzy i jej działaniach.

Choć Behemoth większość koncertów gra poza Polską, swego rodzaju tradycją stało się, że jesienią lub wczesną zimą zespół prezentuje swoją imponującą produkcję polskim fanom. Nie inaczej będzie w 2019 roku. Wtedy właśnie odbędzie się trasa kapeli, która obejmie sześć koncertów w dużych miastach, w doborowym zestawie. Niewykluczone, że w setliście znajdzie się "Chant for Eschaton 2000" z płyty "Satanica", utwór, który serwis Loudwire zaliczył do 50 metalowych utworów, jakie zdefiniowały rok 1999. Przygotujcie się na niezapomniane przeżycie.

Sprawdź, jeśli lubisz: Morbid Angel, Nile, Suffocation...

https://behemoth.pl 
https://www.facebook.com/behemoth 
https://youtu.be/Dhfy9TPga-c 

🎶 ZEAL & ARDOR (Szwajcaria) black metal, blues, gospel:

Ze szwajcarskiej Bazylei pochodzi Roger Federer, genialny tenisista, który od wielu lat czaruje i zaskakuje na kortach. Z tego samego miasta pochodzi również Manuel Gagneux, niesamowity muzyk, któremu udało się połączyć to, co wydawało się niemożliwe do połączenia w ramach założonego przez siebie zespołu Zeal & Ardor.

Szwajcar wymyślił sobie, że zderzy black metal, bluesa, negro spirituals i gospel, a do smaku doprawi elektroniką. Jak postanowił, tak zrobił. Eklektyczna całość nie tylko, że okazała się strawna. Okazała się wprost niesamowita, więc posypały się świetne recenzje, zaproszenia na koncerty, komplementy od muzyków. Manuel zachwycił wszystkich najpierw płytą "Devil Is Fine" z 2016 roku. Piosenki powstałe z pożenienia ekstremy i muzyki wypływającej z nieludzkiego cierpienia i ciężkiego losu czarnych Amerykanów przykuwały uwagę i dawały do myślenia. Black metal blues, bo takie określenie ktoś wymyślił na muzykę Zeal & Ardor, nie miał krótkiego terminu przydatności do spożycia. Także wydany w 2018 roku materiał "Stranger Fruit" przysporzył Manuelowi sporej porcji komplementów.

Bez wątpienia to, co tworzy Gagneux jest wyjątkowe, nowatorskie, przemyślane oraz przeznaczone dla tych, którzy mają w sobie żyłkę odkrywcy.

Sprawdź, jeśli lubisz: Burzum, Darkthrone, Tom Waits…

https://www.zealandardor.com 
https://www.facebook.com/zealandardor 
https://youtu.be/jlGBer0VoF8 

🎶 WHOREDOM RIFE (Norwegia) black metal: 

Whoredom Rife to norweski duet z Trondheim, miasta, w którym znajduje się uwieczniona na okładce "De Mysteriis Dom Sathanas" Mayhem przepiękna katedra Nidaros. Kapelę tworzą obsługujący wszystkie instrumenty i komponujący muzykę V. Einride oraz zdzierający głos K.R. Powstała w 2014 roku, a dwa lata później zadebiutowała imienną EP-ką, którą wypełniły cztery blackowe kawałki, w których słychać echa dokonań rodaków z Mayhem. Rok później na rynku była już pełnowymiarowa płyta "Dommedagskvad". Sześć kompozycji plus intro zebrało całkiem sporo pochwał. Chwalono przede wszystkim kompozycje, konkretnie ich wyrafinowanie, elegancję, teatralność oraz umiejętność nie robienia z siebie pośmiewiska.

Whoredom Rife potrafią bardzo dobrze zbudować mroczny, chłodny klimat w stylu pionierów norweskiego black metalu. Jeśli ktoś tęskni za starą szkołą tego gatunku, może zarówno sięgnąć po dokonania klasyków, ale może też posłuchać którejś z pozycji w dorobku V. Einride i K.R., a odbędzie wspaniałą podróż w głąb spowitego chłodem i nocą krajobrazu.

Sprawdź, jeśli lubisz: Mayhem, Watain, Horna…

https://www.facebook.com/Dommedagsryttere 
https://youtu.be/94MQVHc1fjo 

🎶 IN TWILIGHT’S EMBRACE (Polska) melodyjny death metal:

Poznański In Twilight's Embrace w krótkim czasie awansował do ścisłej czołówki rodzimej sceny ekstremalnej. Już od znakomitego albumu "The Grim Muse" z 2015 roku (gościnnie Tomas Lindberg z At The Gates) o Cyprianie Łakomym i jego kolegach z kapeli zaczęło być, słusznie, coraz głośniej. Zespół potrafił bowiem znakomicie odświeżyć formułę melodyjnego death metalu, a do tego udowodnić na koncertach, że wie, jak zdobyć uwagę i szacunek fanów. Największym plusem In Twilight's Embrace jest jednak to, że nie lubi stać w miejscu i próbuję poszerzać dość ciasne ubranko, jakim jest melodyjny death metal. Stąd sięganie po punkowe covery na płytach i koncertach (Armia, Post Regiment), stąd kierowanie się po inspiracje w stronę black metalu (album "Vanitas"), czy w stronę klasyki literatury i filmu (w całości polskojęzyczna "Lawa" z 2018 roku inspirowana "Dziadami" Mickiewicza; ocena 10 na 10 w zinie Chaos Vault). Jeżeli istnieje coś takiego, jak inteligentny death metal, to In Twilight's Embrace z pewnością go gra. Kwintet dotarł do tego etapu, na którym na kolejną ich artystyczną propozycję czeka się z wypiekami na twarzy.

Sprawdź, jeśli lubisz: At The Gates, Dark Tranquillity, Blaze Of Perdition…

https://www.facebook.com/intwilightsembrace 
https://youtu.be/A21fbU3Br84 

 
Zagrają:
BEHEMOTH (Polska) death metal, black metal
+
Zeal & Ardor (Szwajcaria) black metal, blues, gospel
Whoredom Rife (Norwegia) black metal
In Twilight’s Embrace (Polska) melodyjny death metal

Zaprasza
Mega Club Events
https://www.facebook.com/MegaClubKatowice