BEKSIŃSKI.LIVE 2024 / NOSOWSKA / BŁAŻEJ KRÓL / NATALIA SZROEDER / FISZ / ROGUCKI

24 października 2024, czwartek

1920x1080 HD.png

Bilety

Bilety od: 126,50

Cena biletu

Kategoria I - od 254,50 PLN
Kategoria II - od 222,50 PLN
Kategoria III - od 190,50 PLN
Kategoria IV - od 158,50 PLN
Kategoria V - od 126,50 PLN

 

Kup bilet on-line

Informacje organizacyjne

Otwarcie drzwi: 18.30
Start: 20.00

Więcej informacji:
www.beksinski.live

FB / Instagram / Tik Tok: @beksinski.live

Organizator

Live2Listen / www.live2listen.com
FB: @live2listen
Instagram + Tik Tok: @live_2_listen 

endorfina eventswww.endorfina.eu
FB: @EndorfinaEvents
Instagram + Tik Tok: @endorfinaevents

BEKSIŃSKI.LIVE 2024 to kolejna odsłona spektaklu multimedialnego zainspirowanego twórczością Zdzisława Beksińskiego. Po wyprzedanej trasie w 2023 roku projekt nie zatrzymuje się w miejscu…

BEKSIŃSKI

W przestrzeni hal i aren prezentujemy wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego, który należy do najważniejszych przedstawicieli sztuki współczesnej w Polsce. Jego wizjonerska twórczość nieustannie intryguje i inspiruje kolejne pokolenia widzów. Mistrz był wielkim eksperymentatorem, nieustannie poszukującym. Ta otwartość przekłada się na cały koncept Beksiński.Live - projektu, który łączy artystów, sztuki, interpretacje i wrażliwości. 

MUZYKA

Wydarzenie opiera się na muzyce skomponowanej przez WASILEWSKIEGO i KAMILA ZAWIŚLAKA WISHLAKE’A, którzy podjęli się przełożenia malarstwa Beksińskiego i towarzyszących mu emocji na dźwięki i słowa. W ten sposób powstała poetycka, wrażeniowa interpretacja sztuki Mistrza. 

GOŚCIE

Do duetu dołączają wyjątkowi goście: NOSOWSKA, BŁAŻEJ KRÓL, NATALIA SZROEDER, FISZ i ROGUCKI. Wokaliści, zainspirowani dziełami Beksińskiego, są głosami i drogowskazami w tej nowej artystycznej rzeczywistości. Wykonują starannie wyselekcjonowane piosenki z własnego repertuaru w specjalnych aranżacjach Michała Wasilewskiego.

 ANIMACJE / AI

Podczas wydarzenia ważną rolę odgrywa też sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę, Kobasa Laksę oraz Adama Nyka wraz z zespołem. Zdzisław Beksiński zawsze przesuwał granice swojego medium, a teraz, z pomocą AI, organizatorzy postanowili kontynuować tę misję, sięgając po nowe środki wyrazu. Wykorzystując sztuczną inteligencję (AI), udało się przetworzyć dzieła Beksińskiego, uzyskując intrygujące, dynamiczne obrazy, które transformują w inny wymiar. 

IDEA

Cała pulsująca i autorska forma, wykorzystująca różne środki wyrazu, różne brzmienia i gatunki muzyczne, prowadzi widzów przez interpretacje ludzkiego losu w świetle malarstwa Zdzisława Beksińskiego. W centrum spektaklu stoi współczesny człowiek, który konfrontuje się m.in. z własnym przeznaczeniem, śmiercią, lękami, rozterkami i kreacją. 

Projekt powstaje w partnerskiej współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku. Dzieła Zdzisława Beksińskiego użyte w spektaklu i komunikacji - na licencji Muzeum.

×