Beksiński.Live | Nosowska | Błażej Król | O.S.T.R. | Rogucki

01 grudnia 2023, piątek

IMG_2547.PNG

Organizator

Organizatorami wydarzenia są Live2Listen oraz endorfina events, które po raz pierwszy łączą siły, aby zbudować Beksiński.Live.

Projekt powstaje w partnerskiej współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku.

Live2Listen www.l2l.pl  
www.endorfina.eu 
INFO@BEKSINSKI.LIVE 

BEKSIŃSKI.LIVE W KATOWICACH 
KATARZYNA NOSOWSKA | BŁAŻEJ KRÓL | O.S.T.R. | ROGUCKI


BEKSIŃSKI.LIVE to unikalny, multimedialny spektakl, w którym sztuka cyfrowa łączy się ze sztuką dźwięku i obrazu na spektakularną skalę. W przestrzeni wielkich hal zostanie zaprezentowane wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego. Multimedialnemu widowisku towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu największych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Zdzisław Beksiński należy do najważniejszych przedstawicieli sztuki współczesnej w Polsce. Jego przesiąknięta apokaliptycznymi wizjami twórczość nieustannie intryguje, wzbudzając wielkie emocje. Już jesienią cyfrowe alter ego artysty zabierze widzów w audiowizualną, wielozmysłową podróż po zakamarkach ludzkiej duszy, w świat wyobraźni i malarstwa Zdzisława Beksińskiego. W wydarzeniu wezmą też udział goście ze świata muzyki, sztuki i nowych technologii.

Za warstwę muzyczną projektu odpowiadają Michał Wasilewski oraz Wishlake, którzy stworzyli niezwykle poetycką, wrażeniową interpretację malarstwa Beksińskiego. Zaproszenie Katarzyna Nosowskiej, Błażeja Króla, O.S.T.R. i Roguckiego jest świadomym poszerzeniem perspektywy przeżywania malarstwa Mistrza. Gwiazdy, zainspirowane dziełami Beksińskiego, staną się głosami i drogowskazami w tej nowej artystycznej rzeczywistości, która zaciera granice między jawą a snem, przenosząc widzów w inny wymiar.
Podczas wydarzenia niezwykle ważną rolę będzie odgrywała także sztuczna inteligencja i animacje przygotowane przez Mariusza Kulmę. Zdzisław Beksiński zawsze przesuwał granice swojego medium, a teraz, z pomocą AI, organizatorzy postanowili kontynuować tę misję, sięgając po nowe środki wyrazu. Wykorzystując sztuczną inteligencję (AI) udało się przetworzyć dzieła Beksińskiego, uzyskując intrygujące, dynamiczne obrazy, które pulsują i transformują w nowy wymiar. AI, ucząc się z obrazów mistrza, generuje zaskakujące formy, które zdumiewają swoją autentycznością i płynnością przemian.

Projekt powstaje w partnerskiej współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku.