Cake Festival Poland 2018

23 października 2018, wtorek - 24 października 2018, środa

Cake Festiwal Poland 2018 w Spodku

Organizator

Danuta Bujak

T: 603 610 667
d.bujak@cakefestivalpoland.com 

Dama z łasiczką, Shrek, złota rybka, Jan Sebastian Bach, Trolle, Frida Khalo.
Co łączy te wszystkie postacie? Można je zjeść!
A przynajmniej na Cake Festival Poland - wydarzeniu poświęconym słodkiej sztuce dekorowania tortów i ciasteczek!
Co będzie do schrupania podczas tegorocznej edycji?

To już III odsłona festiwalu! 23-24 października kultowy katowicki Spodek przeniesie wszystkich odwiedzających do cukrowej krainy, w której jedyne granice twórczości stanowi ludzka wyobraźnia. A ta w przypadku sugarcrafterów jest giętka jak masa cukrowa! Zapowiada się apetyczna uczta, zważając na rekordową ilość zgłoszonych prac - ponad 500! Będziemy podziwiać dzieła zarówno dorosłych, jak i juniorów. Ci pierwsi mieli tym razem aż 13 kategorii do wyboru, w tym tort weselny, 3D, kwiaty fantazyjne, praca grupowa i babeczki. Dzieci zgłosiły aż 40 autorskich tortów.

Sercem festiwalu jest wystawa-konkurs oraz walka o tytuł The Best of Cake Festival Poland. Nie mniej, liczba stref i wydarzeń towarzyszących również jest w tym roku imponująca. Uczestnicy będą mogli skorzystać, m.in. z oferty Strefy Lodziarskiej, gdzie spotkają mistrza Polski w lodziarstwie - Tomasza Szypułę (i spróbują jego zwycięskich lodów) lub Strefy Zrównoważonego Biznesu, gdzie poznają sposoby na to jak z resztek po owocach wykonać apetyczne ciasteczka! Poza tym również – Strefa Rozwoju, Strefa Dekorowania oraz Elektromobliności.

Ponadto na scenie głównej oraz stoiskach wystawców będzie można podglądać zręczną pracę dłoni, które na żywo będą wykonywać dzieła jadalnej dekoracji. Wystąpią gwiazdy zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Nic dziwnego, że bilety na wydarzenie wyprzedają się jak świeże bułeczki (lub ciasteczka!), a wydarzenie budzi ogromne zainteresowanie nie tylko ludzi z branży, ale też zwykłych zjadaczy słodkości. Ubiegłoroczną edycję odwiedziły ekipy Dzień Dobry TVN oraz Food Network, a także przedstawiciele blogosfery i mediów lokalnych.
Zapraszamy do Spodka już w październiku!

Więcej informacji na stronie organizatora: 

www.cakefestivalpoland.com