CENTRUM KATO | piatek-niedziela

13 maja 2022, piątek - 15 maja 2022, niedziela

DSC_0451.jpg

Trwa piąty sezon plenerowych wydarzeń pod szyldem Centrum KATO. Dbamy o wasze miejskie samopoczucie w tygodniu i w weekendy. Centrum KATO w maju zaprasza na tarasy Spodka i MCK.
Czekają na was: cztery punkty gastronomiczne z nowościami takimi, jak slow pizza, loaded fries, smash burgery czy podpłomyki. Dobrze zaopatrzone bary z piwami klasycznymi i kraftowymi, autorskie koktajle oraz wino z różnych stron świata. A oprócz tego muzyka na żywo, plenerowe wydarzenia artystyczne, leżaki i niepowtarzalna atmosfera dobrze znana mieszkańcom Katowic i okolic.

Harmonogram bieżących wydarzeń i atrakcji warto śledzić na stronie Centrum Kato na Facebooku.

Piątek - set DJski - niespodzianka

Sobota - koncert Mordor Muzik / start 21.00
Po blisko trzech latach Mordor Music powracają na tarasy Spodka żeby zaprezentować autorską wizję basowego brzmienia ze swojego debiutanckiego LP "Mordor CD".
Poznański duet to dopracowany, alternatywny projekt klubowy, doceniony przez słuchaczy z całego kraju. Charakterystyczne brzmienie, eksplorujące szeroko pojętą muzykę basową pozwoliło artystom wbić się na sceny najbardziej uznanych festiwali muzycznych w Polsce, a ich największe imprezowe bangery do dzisiaj latają w najlepszych klubach i na undergroundowych rave’ach. Ich kawałki mają certyfikat parkietowy wydany przez szanowanych DJów i DJki, a uznanie podkreśla współpraca z takimi zawodnikami jak Paluch, Wuzet, BRK, Sokos czy Sicoer.

Niedziela - kino plenerowe w Centrum / Palm Springs / start 20:30
Film "Paln Springs" rozbił bank w trakcie zeszłorocznego festiwalu Sundance. Tuż po premierze prawa do dystrybucji filmu stały się przedmiotem zażartej licytacji, która zakończyła się sprzedażą za rekordową kwotę 22 milionów dolarów. Nietrudno zrozumieć, co uwiodło hollywoodzkich włodarzy w debiucie Maksa Barbakowa. Reżyser do spółki ze scenarzystą Andym Siarą w błyskotliwy sposób odświeża dwie lubiane przez publiczność konwencje: komedię romantyczną oraz opowieść o ludziach uwięzionych w pętli czasowej. Wizyta w "Palm Springs" skutecznie poprawia nastrój, dając poczucie dobrze spędzonych 90 minut. Amerykanie mówią na takie filmy crowd-pleaser - stworzone, by roztapiać serca tłumów. / Partner pokazu: MIASTO KATOWICE