Crazy is my life! Golec uOrkiestra - Jubileusz 25 lat!

14 marca 2025, piątek

golec.jpg

Bilety

Bilety od: 84 zł

Przy zakupie większej liczby biletów obowiązuje specjalna promocja:

Zakup  min. 3 biletów - zniżka -15% (pakiet 3 os. w specjalnej cenie)
Zakup min. 4 biletów - zniżka -20% (pakiet  4 os. w specjalnej cenie)
Zakup min. 5 biletów - zniżka -25% (pakiet 5 os. w specjalnej cenie)

Rabaty dotyczą jedynie kategorii cenowych: 169, 149, 129, 99zł

Kup bilet on-line

Informacje organizacyjne

Początek wydarzenia o godz. 19.

Organizator

Inwestycje Walczuk, Byliński S.K.A

Solidna porcja soczystego góralskiego folku, szczypta popu, odrobina rock & rolla i okruch jazzu. Z tych muzycznych komponentów Golec uOrkiestra stworzyła niezwykle oryginalny przepis na muzyczny sukces. Twórcy tego artystycznego projektu to urodzeni pod dobrą nutą bracia bliźniacy Łukasz i Paweł Golcowie. Górale z Milówki w Beskidzie Żywieckim, absolwenci Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Zadebiutowali w 1999 roku płytą "Golec uOrkiestra 1". Umieszczone na niej utwory, takie jak "Lornetka" czy  "Crazy is my life", do dziś nuci cała Polska. Na kolejnym krążku grupy "Golec uOrkiestra 2", wydanym w 2000 roku, znalazł się przebój "Ściernisco" czy żartobliwe "Słodycze". Dwa lata później na rynku muzycznym ukazał się album "Golec uOrkiestra 3", z którego pochodzą pełne góralskiej dynamiki "Pędzą konie",  dedykowany Adamowi Małyszowi utwór "Zwycięstwo" oraz ironiczne "Kto się ceni".

Choć zespół  jest wierny swoim muzycznym korzeniom, nie obawia się artystycznych eksperymentów, czego przykładem jest współpraca z Gromeem i Bedoesem. Efektem tej kooperacji jest wydany w 2019 roku utwór "Górą Ty", który natychmiast podbił muzyczne listy przebojów i stał się niekwestionowanym hitem. 

Dowodem odwagi i otwartości na nowe formy muzyczne jest także projekt Symphoethnic, w którym zespół Golec uOrkiestra połączył siły z wybitnymi wokalistami (Piotr Cugowski, Kuba Badach, Andrzej Lampert, Krzysztof Trebunia - Tutka), z orkiestrą symfoniczną Silesian Art Collective, Orkiestrą Ludową oraz najwybitniejszymi wirtuozami gry na instrumentach etnicznych. 

Koncert składa się ze znanych przebojów Golec uOrkiestry w nowych aranżacjach oraz kilku premierowych utworów. Połączenie brzmień symfonicznych z muzyką etniczną okazało się znakomitym pomysłem, bo projekt został fantastycznie przyjęty i wysoko oceniony przez publiczność.

Fot. Joanna Nowicka

×