Dzielnica Brzmi Dobrze / Lód 9 & Fuck The People

09 sierpnia 2017, środa

Dzielnica brzmi dobrze w Kato zwei

Zapraszamy na koncertowy wieczór w KATO ZWEI na tarasach Spodka.

godz. 20.00
Lód 9 to Maciej Klich i Michał Zdrzałek. W swojej twórczości łączą dźwięki skrzypiec, pianina i waltorni ze współczesną elektroniką. W maju 2016 roku zostali laureatami konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze, organizowanego przez instytucję Katowice Miasto Ogrodów. „Hałas uporządkowany. Dźwięk wyzwolony” – tak sami określają to, co robią. Jesienią 2016 roku we współpracy z Ars Independent Festival stworzyli autorską ścieżkę dźwiękową wykonywaną na żywo do niemego filmu "Przygody księcia Achmeda". Wkrótce ukaże się ich debiutancka epka "Op. 0".

godz. 21.00
Fuck the People to elektryzujący, bezkompromisowy, rockowo-alternatywny duet z Katowic, który powstał w październiku 2016r. Swoje brzmienie możemy określić jako brudne, psychodeliczne, potężne, czasami subtelnie melancholijne. Wzorujemy się na takich zespołach jak White Stripes, Tame Impala, The Black Keys, Death From Above 1979. Obecnie jesteśmy w trakcie tworzenia materiału i koncertowania na terenie śląska.
Zaczynali grając w licealnym zespole Outers, dzięki któremu udało nam się zdobyć parę nagród w konkursach w województwie opolskim m.in. nagrodę Najlepszego Perkusisty w konkursie Młode Opole 2013 i zostaliśmy docenieni przez jednego z jurorów, Pawła Kukiza. Zespół istniał do 2015r. I właśnie wtedy zrodził się w naszych głowach pomysł o rockowym duecie.
Swój start nowy band zanotował w październiku i od początku szturmowaliśmy katowicką scenę muzyczną z powodzeniem. Zwyciężyliśmy w pierwszej edycji konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze, na którym dostaliśmy zaproszenie od jednego z jurorów, Irka Dudka, na największy festiwal bluesowy pod dachem, czyli Rawa Blues. Po udanym występie w ramach wygranego konkursu nagraliśmy i wydaliśmy nasz pierwszy krążek pt. Tinder Hunters.

Więcej: http://bit.ly/2uPBC9j 

https://www.facebook.com/katozwei/