EARTH 2.0 | Matylda/Łukasiewicz | Peszek | Zalewski | Przybysz | Król | Święs | Abradab

02 października 2024, środa

1200x658_www_spodka.jpg

Bilety

Bilety od: 140 zł

Bilety można kupować online 
Ceny biletów: 140, 170, 200, 230, 265 zł – w zależności od sektora.   

Kup bilet on-line

Informacje organizacyjne

otwarcie bram: 17.00
start koncertu: 19.00

Organizator

Grupa PTWP oraz
UN Global Compact Network Poland

Matylda/Łukasiewicz oraz Maria Peszek, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Błażej Król, Justyna Święs, Abradab: „Earth 2.0. Był sobie człowiek” – niezwykły koncert-widowisko w katowickim Spodku, towarzyszący konferencji klimatycznej PRECOP 29

Wyjątkowe intermedialne wydarzenie muzyczne zaplanowane na 2 października 2024 o 19.00 w Katowicach firmowane jest przez duet Matylda/Łukasiewicz – jedno z najgorętszych zjawisk polskiej sceny muzycznej 2024 roku. 

Na potrzeby widowiska został skompletowany specjalny zespół, w którego składzie znajdują się znakomici polscy muzycy i muzyczki. Matylda i Łukasiewicz zaprosili do współpracy nieprzypadkowych gości specjalnych: na scenie dołączą do nich Maria Peszek i Natalia Przybysz – jedne z najbardziej znanych artystek zaangażowanych; Krzysztof Zalewski – rockman z aktywistycznym zacięciem; Marcin „Abradab” Marten – kultowa postać polskiego hip-hopu, znana ze składu Kaliber 44; Justyna Święs – współtwórczyni The Dumplings, obdarzona głosem będącym idealnym połączeniem niepokoju, delikatności i wibrującej siły oraz Błażej Król – wokalista, autor tekstów i jedna z najbardziej oryginalnych postaci na polskiej scenie muzycznej. 

Koncert, będzie artystyczną interpretacją największych wyzwań współczesności.  „Planujemy stworzyć czuły i zarazem brutalnie szczery obraz człowieka we współczesnym świecie” – zapowiada Matylda Damięcka, dyrektorka artystyczna wydarzenia. – Chcemy pokazać jego piękno i brzydotę, aspiracje i ułomności, moc sprawczą i niszczycielską, a nieraz ogromną siłę w kontraście do tak bezdennej bezsilności wobec samych siebie”.

Dyrektorem muzycznym wydarzenia jest Radek Łukasiewicz. Wypełnią je utwory ważne dla współczesnej polskiej muzyki oraz piosenki z debiutanckiej płyty duetu „Matka”, które od jesieni 2023 roku zdobywają listy przebojów i czołówki muzycznych zestawień. 

Koncert w Spodku „Earth 2.0. Był sobie człowiek” jest jednym z wydarzeń towarzyszących odbywającej się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach konferencji klimatycznej PRECOP 29 

Matylda/Łukasiewicz

Matylda Damięcka jest graficzką, wokalistką i artystką wizualną. Widowiska muzyczne w jej reżyserii są wydarzeniami z pogranicza koncertu i spektaklu muzycznego, w których warstwa literacka przeplata się z muzyczną, a całości dopełnia warstwa wizualna: od autorskiej scenografii i kostiumów po teatralne światła i multimedia. Radek Łukasiewicz jest cenionym muzykiem, autorem wielu znanych przebojów oraz kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej. Wspólnie tworzą zespół Matylda/Łukasiewicz, grają piosenki o niespotykanej emocjonalnej głębi. Mówią o sobie: „typowi millenialsi, zapakowani w smutki, rozterki, tonący w codzienności zwykłej i niezwykłej”. Pokazują świat, jakim jest, nie wstydzą mówić się o emocjach, nie boją się mówić głośno, że chłopaki też mogą płakać, a dziewczyny wcale nie muszą się uśmiechać i być grzeczne.

 PRECOP 29

Największa w tej części Europy konferencja klimatyczna stanowiąca element przygotowań do Szczytu Klimatycznego Organizacji Narodów Zjednoczonych COP29 w Azerbejdżanie – spotkanie światowych ekspertów i ekspertek z międzynarodowych agend ONZ, przedstawicieli i przedstawicielek świata polityki, nauki, biznesu i organizacji pozarządowych. Organizatorami wydarzenia są: Grupa PTWP oraz UN Global Compact Network Poland. Tegoroczna 3. edycja PRECOP odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 2-3 października 2024 – udział jest bezpłatny po rejestracji na stronie wydarzenie, która rusza na początku sierpnia br.  

 

×