Gala Muzyki Filmowej – Filharmonia Śląska w Spodku

03 września 2022, sobota, godz. 19.00

1200 658 WWW Spodek kalendarz.jpg

WAŻNE: Zmiana terminu
Oświadczenie organizatora: "W związku z organizacją Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn 2022 w katowickim Spodku zaistniała konieczność zmiany terminu naszego koncertu w tym miejscu – Gali Muzyki Filmowej planowanej na 3 września. Odbędzie się ona 28 października 2022 r. Program oraz wykonawcy pozostają bez zmian, a bilety zachowują ważność.
Chcielibyśmy mieć pewność, że informacja dotarła do wszystkich posiadaczy biletów na to wydarzenie, dlatego bardzo prosimy o kontakt:
formularz potwierdzenia akceptacji nowego terminu → wypełnij
kontakt w sprawie zmiany rezerwacji lub zwrotu biletów → wypełnij
W razie pytań zapraszamy do kontaktu z kasą biletową Filharmonii Śląskiej."

--------------------------

3 września katowicki Spodek opanują największe hity prosto z ekranu. 
Kompozycje takich twórców, jak m.in. Ennio Morricone, Hans Zimmer, James Horner 
czy John Williams zabrzmią w znakomitym wykonaniu, a to wszystko w multimedialnej oprawie. Wśród solistów wieczoru pojawią się tacy artyści, jak Natalia Nykiel laureatka Eska Music Awards, Fryderyka czy Queen Palm International Film Festival, objawienie polskiej sceny muzycznej – reprezentant Polski na tegorocznym konkursie Eurowizji – Krystian Ochman, czy też Marta Król, wokalistka o przepięknym głosie, która święci tryumfy już of wydania swojego pierwszego albumu, nominowanego do Fryderyka. Niezmiennie o atmosferę wieczoru dbać będzie Chór i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod batutą Macieja Sztora.
Nie zabraknie hitów, tematów z filmów Star Wars, Jurassic Park, Król Lew, Harry Potter, 
Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, Misja, Dawno temu w Ameryce, 
Piraci z Karaibów, Niesamowity Spider-Man, czy Ant-Man.

Niezapomniane widowisko, które przygotowuje Filharmonia Śląska dla wielotysięcznej widowni Spodka, to coś więcej niż koncert. Zapierająca dech gra świateł i efektów wizualnych oraz multimedia, które w doskonałej harmonii połączą się z muzyką na żywo, stworzą wspólnie prawdziwy spektakl barw, dźwięków i emocji.

Zew przygody, wartka akcja, miłość, nienawiść, zachwyt, czy determinacja… przeżycia ukazywane na ekranach kin potrzebują odpowiedniej ścieżki dźwiękowej. To właśnie muzyka w filmie odpowiada za klimat, za naprowadzenie widza na właściwe tory interpretacji, pozwala mu doświadczać tego, co widzi, jeszcze intensywniej. Nic więc dziwnego, że prezentowana poza salą kinową, budzi nie mniejsze odczucia, tym bardziej, kiedy słucha się jej na żywo. Gala Muzyki Filmowej Filharmonii Śląskiej to okazja do zachwycenia się melodiami, które zostały stworzone po to, by wzruszać, zadziwiać – po prostu – sprawiać, że kino jest sztuką, dostarczającą niesamowitych wrażeń.

Kilkutysięczna publiczność, zapierające dech efekty wizualne oraz imponująca przestrzeń Spodka sprawią, że każdy z dźwięków poruszy każdego z obecnych do głębi. Muzyka, światło i projekcje multimedialne w doskonałej harmonii zapewnią moc emocji i wspólnie stworzą widowisko, o którym długo nie będzie można zapomnieć! Gala Muzyki Filmowej Filharmonii Śląskiej 3 września o g. 19 sprawi, że każdy z słuchaczy będzie mógł puścić wodze fantazji i być może, choć na chwilę, stanie się bohaterem ulubionego filmu.

Bilety na to wydarzenie dostępne są online oraz w kasie Filharmonii Śląskiej. Więcej szczegółów: https://filharmonia-slaska.eu/production/spodek-gala-muzyki-filmowej/ 

WYKONAWCY:
Znakomici soliści: Natalia Nykiel, Krystian Ochman, Marta Król
Maciej Sztor – dyrygent
Jarosław Wolanin – przygotowanie chóru
Chór Filharmonii Śląskiej
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej