Game Music Concert | Filharmonia Śląska

17 lutego 2023, piątek

GAMEconcert 1200 658 - spodek.png

Organizator

Filharmonia Śląska w Katowicach

 

 17 lutego Spodek opanuje Game Music Concert, czyli wieczór muzyki z takich gier, jak Assassin’s Creed, Counter-Strike, Diablo II, Heroes of Might and Magic III, League of Legends, The Legend of Zelda, Mass Effect, Red Dead Redemption II, Resident Evil, Skyrim, World of Warcraft, Uncharted, czy Mortal Kombat.

 Zachwycająca grafika, wciągająca fabuła, rywalizacja, wielkie emocje i niezapomniane historie – gry wideo to więcej, niż tylko rozrywka. Setki osób, przygotowujących kolejne tytuły sprawiają, że dziś gracze mają dostęp do prawdziwych arcydzieł, budujących świat, na który mamy wpływ wraz z kliknięciem myszki, wciśnięciem przycisku, czy ruchem kontrolera. Na immersję wpływają nie tylko obrazy, ale i dźwięki, dlatego właśnie muzyka w grach wideo odgrywa tak kluczową rolę. Podobnie jak w przypadku muzyki filmowej, i ta występująca w grach z powodzeniem zaistniała również poza rzeczywistością wirtualną. I właśnie 17 lutego w katowickim Spodku zabrzmi z wielką mocą w znakomitym wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod batutą Františka Macka.

Zasiądźcie więc wśród tysięcy ludzi, którzy pragną przenieść się do niesamowitego świata fantastycznych opowieści. Usłyszcie, jak brzmią znane motywy ze zdwojoną siłą – na żywo, tu i teraz. Dajcie się porwać muzycznej historii i multimediom, które będą jej towarzyszyć. Światła, dźwięki, ogromne emocje i wspaniałe przeżycia – tego nie można przegapić!

Koncert będzie częścią dwudniowego interdyscyplinarnego festiwalu GAME MUSIC FEST, organizowanego przez Filharmonię Śląską przy współpracy z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego oraz Magazynem i Portalem CD Action.