Gastro Fajer

27 czerwca 2019, czwartek - 01 września 2019, niedziela

Gastro Fajer 2019 w Spodku

Organizator

gastrofajer@gmail.com 

wystawcy@gastrofajer.pl  

10 weekendów, stoiska lokali gastronomicznych nie tylko ze Śląska, foodtrucki, bogaty wybór piw kraftowych, muzyczne popołudnia i wieczory, targi mody, warsztaty ze stylizacji oraz inne atrakcje, także dla najmłodszych – GASTRO FAJER powraca do katowickiej Strefy Kultury. Inauguracja sezonu na tarasach Spodka i w Zielonej Dolinie Międzynarodowego Centrum Kongresowego odbędzie się 27 czerwca br.

– Zeszłoroczną, pierwszą edycję GASTRO FAJER odwiedziło ponad 30 tys. osób, otrzymaliśmy bardzo wiele pozytywnych opinii, a także konstruktywnych uwag. Z nową energią wracamy na tarasy Spodka i Zieloną Dolinę Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Przez 10 letnich weekendów, począwszy od czwartku aż do niedzieli, będziemy tworzyć dobrą atmosferę w wyjątkowym miejscu, promować ideę jedzenia poza domem oraz proponować różne atrakcje dla mieszkańców i przyjezdnych – mówi Marcin Stolarz, prezes firmy PTWP Event Center, która zarządza Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK).

Ofertę gastronomiczną GASTRO FAJER stworzą wystawcy nie tylko ze Śląska. Spodziewać się można klasyki street foodu : burgerów, pizzy czy zapiekanek, jak również wyszukanych, czasem powstających specjalnie na potrzeby nocnego marketu, dań różnych restauracji. Uczestnicy Gastro Fajer co weekend będą mogli wybierać spośród oferty kilkunastu wystawców. Kilku z nich w ramach stałej współpracy pojawi się co weekend, a pozostałe stoiska będą rotować, dzięki czemu co weekend będzie można skosztować nowych, ciekawych dań. Wszystkie propozycje idealne do wzięcia na wynos lub zjedzenia na miejscu.

– Na GASTRO FAJER zaprosimy najciekawsze i najodważniejsze restauracje, a także kilka znanych food trucków z całej Polski. Każdy weekend przyniesie nowe smaki. Pojawią się regionalne przysmaki i kuchnie świata, nie zabraknie też słodkości i ciekawych napojów. Bary zaopatrzymy w dobre butelki, a podczas wydarzenia zmiksujemy dla Was najmodniejsze koktajle sezonu. Wszystko to przy dobrej muzyce granej na żywo, z mocą dodatkowych atrakcji, w specjalnie na tę okazję odmienionej przestrzeni – zapowiada Oskar Olszewski z GASTRO FAJER.

Na Zieloną Dolinę powrócą cieszące się dużą popularnością czwartkowe koncerty jam session, a w piątki i soboty – muzyka na żywo i sety DJskie. Impreza wzbogacona zostanie licznymi warsztatami i targami. Na niedziele zaplanowane zostały aktywności dodatkowe związane ze sportem, gotowaniem, modą, stylizacją, muzyką czy zwierzętami. Tarasy i antresola Spodka staną się strefą kawiarniano-czytelnianą, miejscem do relaksu, czytania książek i gry w planszówki. Nie zabraknie zróżnicowanych warsztatów i animacji dla najmłodszych.

– Szczerze zaskoczyła nas ilość wiadomości i maili, którą otrzymaliśmy od uczestników GASTRO FAJER. Nie spodziewaliśmy się aż tak ciepłego przyjęcia. Co ciekawe, pisali do nas nie tylko mieszkańcy Katowic, ale tak naprawdę całej aglomeracji. To potwierdza, że takie miejsca są potrzebne i że ludzie chcą w ten sposób spędzać swój wolny czas, dlatego tegoroczna edycja odbywać będzie się pod hasłem #taktrzebażyć – mówi Oskar Olszewski z GASTRO FAJER. – Zachęcamy do śledzenia profilu GASTRO FAJER w mediach społecznościowych, w których publikować będziemy co tydzień listę wystawców oraz atrakcji towarzyszących. Obecnie mamy już 70 proc. rezerwacji miejsc. Zapraszamy ostatnich chętnych do współpracy do kontaktu – dodaje.

Zapraszamy do śledzenia profilu Gastro Fajer   https://www.facebook.com/gastrofajer/