HEY 30 LIVE

14 października 2023, sobota

20160411_ZUZA_KAYAX_HEY_0195.jpg

Organizator

Organizatorem wydarzenia jest MegaClub Events.

Partnerem wydarzenia Kosmiczny Koncert jest Miasto Katowice.

Kontakt: info@megaclub.pl 

https://www.facebook.com/MegaClubKatowice/?locale=pl_PL  

HEY WRACA DO SPODKA - KONCERT NA 30. ROCZNICĘ DEBIUTU

„HEY 30 LIVE!” TO JEDYNY KONCERT W POLSCE Z OKAZJI 30 ROCZNICY DEBIUTU ZESPOŁU. ARTYŚCI WRACAJĄ NA TEN JEDEN WIECZÓR, ŻEBY SPOTKAĆ SIĘ Z FANAMI, KTÓRZY PRZEZ TE WSZYSTKIE LATA BYLI Z NIMI. WYDARZENIE ODBĘDZIE SIĘ 14 PAŹDZIERNIKA W KATOWICKIM SPODKU W RAMACH CYKLU „KOSMICZNY KONCERT".

Trudno znaleźć w historii polskiej muzyki zjawisko porównywalne do debiutu grupy Hey. Ich pierwsza płyta zatytułowana „Fire” ukazała się 1993 roku, a utwory takie jak „Moja i Twoja nadzieja”, „Teksański” czy „Zazdrość” momentalnie stały się hitami, które zawładnęły wyobraźnią całego pokolenia wychowanego w latach 90-tych. Grunge’owe brzmienia, mocne teksty i charakterystyczna chrypka Katarzyny Nosowskiej ustanowiły nowe standardy na rodzimym rynku.

Rok później w 1994 roku w katowickim Spodku, zespół zarejestrował płytę „Live!”, za którą otrzymał Fryderyka podczas pierwszej, historycznej gali tej najważniejszej dla polskiej branży muzycznej nagrody.

W 2017 roku grupa po 25 latach na scenie i 19 wydanych albumach, podjęła decyzję o zawieszeniu działalności.

Teraz, po 6 latach HEY powraca na ten jeden wieczór, żeby świętować w Spodku 30-lecie debiutu. Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Marcin Żabiełowicz, Jacek Chrzanowski,  Robert Ligiewicz i Marcin Macuk przypomną najważniejsze piosenki z dyskografii zespołu.

Kosmiczny Koncert to cykl unikalnych wydarzeń odbywających się w Hali Spodek. Wyjątkowy klimat i muzyka w połączeniu z historią miejsca przywołają wspomnienia, ale także stworzą nowe, które zostaną ze słuchaczami na długo.