Koncert zespołu ALTER BRIDGE

16 listopada 2016, środa

Alter Bridge w Spodku

Organizator

Metal Mind Productions

tel. 32/205 25 00 (wew. 126), 32 253 71 82,
zamowienia@metalmind.com.pl,
www.metalmind.com.pl

METAL MIND PRODUCTIONS
zaprasza
Na jedynym koncercie w Polsce!

ALTER BRIDGE
Like A Storm

16 listopada 2016 – Spodek, Katowice, godz. 20.00
Otwarcie bram: godz. 18.30

Jedna z najbardziej przebojowych amerykańskich formacji, zespół którego występy porażają niesamowitą dawką energii na jednym koncercie w Polsce! Alter Bridge zobaczyć będzie można na żywo już 16 listopada w katowickim Spodku, a grupa pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej najnowszy album kapeli! "The Last Hero", bo właśnie tak zatytułowany będzie najnowszy, piąty już w dorobku krążek Amerykanów ukaże się w październiku, a już 4 listopada rozpocznie się europejska trasa zespołu, podczas której formacja wystąpi w 12 krajach na 23 koncertach, w tym również w Polsce!

Jednym z supportów będzie hardrockowa grupa Like a Storm z Nowej Zelandii. Poznaliśmy jednak kolejnego wykonawcę, czyli Living Colour.

Dostępne są już bilety na ten koncert!

Alter Bridge powołany do życia został w 2004 roku przez muzyków Creed - Marka Tremonti'ego i Scotta Phillipsa, a wkrótce skład uzupełniony został przez Briana Marshalla (ex- Creed) oraz byłego wokalistę Mayfield Four, Mylesa Kennedy'ego. W 2004 roku ukazał się debiutancki album kapeli "One Day Remains", który w samych tylko Stanach zyskał status Złotej Płyty i po wydaniu tego krążka zespół wyruszył na trasę koncertową po USA i Europie. W 2007 roku wydana została druga płyta formacji "Blackbird", z której pochodzą takie hity jak m.in. "Watch Over You" czy "Rise Today" i grupa intensywnie koncertowała na całym świecie, wydając rok później DVD "Live from Amsterdam". W 2009 roku Myles Kennedy rozpoczął współpracę ze Slashem, a pozostali członkowie AB zaangażowali się w nową płytę i trasę Creed., nie rezygnując jednak z działalności w Alter Bridge. W 2010 roku premierę miał trzeci studyjny krążek Amerykanów "AB III", po którym formacja przez 2 lata intensywnie koncertowała na Starym Kontynencie oraz Stanach i nagrała kolejne koncertowe DVD "Live at Wembley". W 2012 roku członkowie zespołu skoncentrowali się na swoich innych projektach, ale już w kolejnym roku ukazał się ostatni w dorobku studyjny album, "Fortress". Zespół obecnie pracuje nad swoim najnowszym krążkiem, którego premierę zapowiedziano na jesień. Za produkcję płyty odpowiedzialny będzie długoletni współpracownik grupy, Michael "Elvis" Baskette.


W twórczości formacji mieszają się ze sobą elementy różnych rodzajów rocka i metalu, ale nawet najcięższe kompozycje przyprawione są sporą dawką melodii i niesamowitej energii, co najlepiej widoczne jest podczas koncertów grupy, za które formacja ta uwielbiana jest przez fanów jak i krytyków muzycznych. Zespół doceniany jest również przez swoich kolegów po fachu, takich jak np. Slash, Eddie Van Halen, John Paul Jones czy Jimmy Page, którzy gościnnie pojawiali się na scenie podczas koncertów AB. "Zdecydowanie jesteśmy kapelą koncertową. Dla nas właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Nagrywamy płyty, by potem móc grać je na żywo dla ludzi" - mówi Myles Kennedy. A o tym, jaką siłę mają koncerty Alter Bridge będzie można przekonać się już 16 listopada w katowickim Spodku, gdzie zespół wystąpi po raz pierwszy na w pełni samodzielnym koncercie w Polsce. Jako support wystąpi formacja Like A Storm, hard rockowa petarda z Nowej Zelandii, która ma już na swoim koncie 2 studyjne płyty i trasy u boku takich grup jak np. Alter Bridge, Black Stone Cherry, Steel Panther czy Hellyeah.
Moc wrażeń gwarantowana, zapraszamy!

Więcej informacji:
www.metalmind.com.pl

https://www.facebook.com/metalmindproductions