Kreator i Anthrax + Testament

11 grudnia 2024, środa

foto.png

Bilety

Bilety od: 199

Bilety: 199-349 zł – przedsprzedaż, 220-370 zł – w dniu koncertu

Dostępne również na stronie: https://www.ebilet.pl/muzyka/hard-heavy/kreator

Kup bilet on-line

Organizator

 Knock Out Productions         

http://www.knockoutprod.net

Informacje o koncertach
info@knockoutprod.net

Informacje o biletach
kasia@knockoutprod.net

Media/Akredytacje
julia@knockoutprod.net

Thrash ‘Till Death: Kreator i Anthrax na jedynym koncercie w Polsce, gościem specjalnym będzie Testament!
Thrashmetalowe legendy wystąpią 11 grudnia w Katowicach, a wesprze ich gość specjalny, o jakim mogliśmy tylko marzyć: Testament.
To będzie maksymalnie thrashowa noc. Kreator zaprezentuje nurt w najbardziej jadowitej i wściekłej odsłonie, a Anthrax w crossoverowej, melodyjnej, często eklektycznej. Wyciągajcie katany z szafy i czyśćcie białe hi-topy – przydadzą się, bo w roli tych dwóch legendarnych formacji zagra jeszcze jedna – amerykański Testament.

 KREATOR (Niemcy) thrash metal
Kiedy wydawali “Pleasure to Kill” przed prawie czterdziestoma laty, nie było w thrashu brutalniejszych zawodników. Dziś za to niełatwo w nurcie znaleźć kogoś równie konsekwentnego i jakościowego od Kreatora. Bo po różnie przyjmowanych eksperymentach z lat 90. i wielkim powrocie za sprawą “Violent Revolution” niemiecka maszyna niezmiennie znajduje się na fali wznoszącej, udowadniając wszystkim, że ich wiodąca gatunkowa pozycja w Europie nie jest przypadkiem. Co więcej, Mille Petrozza i koledzy nie udają, że wciąż mamy rok 1986, że świat nie poszedł do przodu. Do thrashowej chłosty bez cienia niezręczności dorzucają gitarowe leady godne heavymetalowych klasyków, a nawet trochę nowocześniejszej ekstremy w typie melodyjnego death metalu. No i koncerty – te zawsze mieli zabójczo skuteczne. 

ANTHRAX (USA) thrash metal
W połowie lat 80. amerykański thrash rozwijał się w kierunku “szybciej, ciężej, jeszcze agresywniej”, a Anthrax – pozostając w widełkach nurtu – zakręcił w inną stronę. Właśnie dlatego pokochali ich fani. Zawsze robili swoje, nie zważając na to, co wypada. Słowem: leaders not followers. Nowojorczycy pod dowództwem niezmordowanego Scotta Iana przerabiali na metalowym gruncie wiele rzeczy zanim zrobili je inni – ba, zanim ktokolwiek na nie wpadł. Wejście w pełen sojusz z hardcore punkiem? Mamy to. Pionierskie konszachty z hip-hopem? Owszem, w końcu kawałek z Public Enemy sam się nie nagrał. Luzacka stylówka zamiast stroszenia piórek? No pewnie. Będziecie zachwyceni, tym bardziej że w przypadku takiego koncertu tytuł “Caught in a Mosh” wydaje się proroczy…

TESTAMENT (USA) thrash metal, death metal
Wirtuozerskie solówki Alexa Skolnicka, Chuck Billy operujący zarówno typowo thrashową chrypką, jak i głębokim growlem oraz oczywiście nieprzecenione umiejętności songwriterskie Erica Petersona – to uczyniło Testament zespołem wielkim. Ich rola dla nurtu jest niezwykle istotna, bo na przestrzeni lat udowodnili, że są kapelą mającą w małym palcu każdy jego przyczółek. Od hitów z nośnymi melodiami w roli głównej przez świetne power ballady, wzorowo odmierzony groove, deathmetalową ekstremę czy techniczne zawijasy – nie brak im niczego. 

 

 

×