KULT | Pomarańczowa trasa

23 listopada 2024, sobota

fb_event_1200x628_kult.jpg

Bilety

Bilety od: 125,40 zł

Kup bilet on-line

Informacje organizacyjne

Otwarcie bram 17:30,
początek koncertu 19:00

Organizator

Klub Stodoła
ul. Batorego 10
02-591 Warszawa

strona www

23 listopada 2024 KULT wystąpi w hali Spodek w Katowicach, w ramach corocznej Trasy Pomarańczowej. Zespół tradycyjnie zagwarantuje tysiącom fanów z całej Polski blisko trzy godziny na scenie oraz setlistę złożoną z kilkudziesięciu legendarnych utworów.  

KULT powstał ponad 40 lat temu w Warszawie. Jego założycielami są wokalista (a później także saksofonista) Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska. Pierwszy skład uzupełnili gitarzysta Tadeusz Bagan i perkusista Darek Gierszewski. Zespół zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont. Od tamtego momentu grupa nie traci na popularności, nieustannie koncertując oraz wydając nowe albumy. Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają KULT za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Najnowszy, pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny KULTU, zatytułowany "Ostatnia płyta" ukazał się na rynku w maju 2021 roku. 

Coroczny występ KULTU w hali Spodek w Katowicach, w ramach Trasy Pomarańczowej, to niekwestionowane wydarzenie na koncertowej mapie Polski, przyciągające pod scenę tysiące wiernych fanów z zespołu z całej Polski. Słuchacze chętnie wskazują na unikalną atmosferę i niesamowitą energię tych wydarzeń. 

×