KULT | pomarańczowa trasa 2022

26 listopada 2022, sobota

www_904x517 (4).png

Organizator

Klub Stodoła
Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej "STODOŁA"
ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa
telefon: +48 22-825-60-31,
+48 691-800-388
e-mail: stodola@stodola.pl

Mający na koncie cztery dekady aktywności scenicznej KULT zaprasza na koncert w katowickim Spodku, w ramach corocznej “Trasy Pomarańczowej”! Zespół wystąpi w Katowicach 26 listopada. Podczas koncertu nie zabraknie najważniejszych i znanych od dekad utworów, jak również materiału z najnowszego albumu “Ostatnia płyta”.

 KULT powstał w 1982 roku w Warszawie. Jego założycielami są wokalista (a później także saksofonista) Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska. Pierwszy skład uzupełnili gitarzysta Tadeusz Bagan i perkusista Darek Gierszewski. Zespół zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont. Od tamtego momentu grupa nie traci na popularności, nieustannie koncertując oraz wydając nowe albumy.

Kolejne pokolenia słuchaczy doceniają KULT za prowokacyjne, buntownicze teksty, charakterystyczne brzmienie i młodzieńczą zadziorność. Najnowszy, pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny KULTU, zatytułowany "Ostatnia płyta" ukazał się na rynku w maju 2021 roku.

Obecny skład KULTU zasilają: Kazik Staszewski (wokal), Wojciech Jabłoński (gitara), Piotr Morawiec (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Tomasz Goehs (perkusja), Konrad Wantrych (klawisze), Janusz Zdunek (trąbka), Mariusz Godzina (saksofony) oraz Jarosław Ważny (puzon).