Mecz Gwiazd Siatkówki

11 września 2016, niedziela

spodek_www_slider.jpg

Organizator

Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki

tel. +48 514 877 326
www.alejagwiazd.eu

Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki przy współpracy z Miastem Katowice i przy udziale Polskiego Związku Piłki Siatkowej przygotowała wyjątkowe wydarzenie siatkarskie w 2016r. - MECZ POLSKA - RESZTA ŚWIATA - Mecz Drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki z Drużyną Gwiazd Polskiej Siatkówki. 

Jest to niezwykle wydarzenie sportowe, podczas którego odbędzie się mecz drużyn składających się z zawodników, którzy odnieśli sukcesy na arenie międzynarodowej i krajowej, są wśród nich Mistrzowie Olimpijscy, Mistrzowie Świata i Europy oraz Mistrzowie krajów. Mecz Polska -Reszta Świata to połączenie widowiska sportowego z występami artystycznymi na najwyższym światowym poziomie. Skład drużyny stanowią światowe siatkarskie legendy odnoszące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, m.inn. Gilberto de Godoy Fihlio „Giba”, Nalbert, Andrea Giani, Andrea Gardini, Karch Kiraly, Andrea Anastasi, Nicola Grbic, Vladimir Grbic, Paweł Zagumny, Piotr Gruszka, Łukasz Kadziewicz, Krzysztof Ignaczak, Sergey Tietiuchin, Dmitry Muserskiy,Wilfredo Leon, Ngapeth, Samuele Papi, Kathia Gamowa, Bartosz Kurek, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Michał Kubiak, Marcin Możdżonek i inni.

Mecz Gwiazd w Katowicach jest jednocześnie oficjalnym pożegnaniem z Reprezentacją Polski najbardziej utytułowanego polskiego siatkarza Pawła Zagumnego.

Mecz Gwiazd Siatkówki to przede wszystkim forma pełnienia misji społecznej oraz promocji piłki siatkowej. Misja społeczna - organizacja i przebieg Meczu Drużyny Gwiazd oraz jej pobyt to nie tylko wydarzenie sportowe. Idei zorganizowania tak spektakularnego wydarzenia przyświecają szczytne cele i realizacja szeroko zakrojonej misji społecznej promującej i popularyzującej piłkę siatkową oraz zdrowy styl życia.

Podczas pobytu w Katowicach zawodnicy Drużyny Gwiazd odwiedzą miejsca wskazane przez miasto – szkoły, szpitale, kluby i sekcje dziecięce i młodzieżowe, kluby żeglarskie itp. Spotkają się z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, spotkają się z władzami miasta.