mecz Polska - Bułgaria Mistrzostwa Świata Siatkarek

02 września 2022, piątek - 03 września 2022, sobota

23133b.jpg

Dodatkowe dwa bezpłatne mecze siatkówki w Spodku | mecz Polska - Bułgaria. Przygotowująca się do mistrzostw świata reprezentacja Polski siatkarek rozegra dwa mecze kontrolne w katowickim Spodku.

2 i 3 września w Spodku zaprezentuje się kobieca reprezentacja Polski, przygotowująca się do mistrzostw świata, których nasz kraj jest organizatorem razem z Holandią.

Kadra Polski przygotowuje się do mistrzostw od początku sierpnia. W ubiegłym tygodniu rozegrała pierwsze sparingi, dwukrotnie pokonując Niemcy (3:2 i 3:1). Kolejne zgrupowanie podopieczne Stefano Lavariniego rozpoczęły w poniedziałek w Mysłowicach, a jego podsumowaniem będą mecze z Bułgarią. Zostaną one rozegrane w piątek o godzinie 18 i w sobotę o 14:30 w Spodku, na boisku przygotowanym do mistrzostw świata mężczyzn. Znakomici polscy kibice znów będą mieć okazję wesprzeć reprezentację. A młode polskie zawodniczki będą mieć okazje poczuć atmosferę w świątyni polskiej siatkówki.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny na podstawie zaproszeń od Prezydenta Miasta Katowice oraz Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Przeciwniczki są mocne, ponieważ Bułgaria jest 15. w światowym rankingu, tylko dwa miejsca za Polską.