Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2020

18 czerwca 2020, czwartek - 19 czerwca 2020, piątek

Intarg 2020 w Spodku

Organizator

Eurobusiness-Haller
www.haller.pl

Komunikat organizatora:

W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemiologicznego na świecie  XIII edycja Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG® 2020 odbędzie się w formule online.  

Patronat nad targami INTARG® 2020 przyznały polskie i międzynarodowe instytucje, m.in. IFIA, WIIPA, Urząd Patentowy RP, Prezydent Miasta Katowice, Metropolia GZM, NCBiR, NOT, RGIB, IZTECH, KIG. Politechnika Śląska jest patronem merytorycznym Targów, a PIE i GIPH – partnerem. Patronat medialny sprawują liczne instytucje i agencje medialne. 

Proponowana formuła umożliwi międzynarodową promocję online innowacyjnych produktów, technologii i usług oraz zgłoszenie ich do udziału w międzynarodowym konkursie INTARG® 2020 – w sposób bezpieczny. 

Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Biernata dokona oceny zgłoszonych projektów na podstawie informacji przekazanych przez Uczestników w procesie rejestracji. Główne kryteria oceny przedstawionych rozwiązań to: poziom innowacyjności, zapotrzebowanie rynku na dany produkt, porównanie z odpowiednikami światowymi, poziom gotowości technicznej TRL, możliwości wdrożenia i komercjalizacji, efekty ekonomiczne i społeczne, itp. W razie potrzeby czy wątpliwości członkowie Kapituły skontaktują się z Uczestnikami Konkursu telefonicznie lub poprzez Skype’a, z prośbą o dodatkowe wyjaśnienia. 

Jury przyzna następujące nagrody: 

  • Grand Prix, Nagroda Prezesa Jury
  • 12 nagród/medali platynowych jury – za najlepszy wynalazek w branży
  • wyróżnienie za rozwiązanie innowacyjne o wysokim poziomie TRL
  • nagrody ufundowane przez patronów honorowych, partnerów, instytucje i delegacje zagraniczne
  • medale złote, srebrne i brązowe jury

Wszystkie wynalazki i projekty innowacyjne zgłoszone do Konkursu zostaną opublikowane na stronie www.intarg.haller.pl (tytuł wynalazku, autorzy, opis, dane kontaktowe). Każdy Uczestnik będzie miał możliwość opublikowania informacji o podmiocie uczestniczącym w Konkursie (nazwa podmiotu, strona www, opis działalności).

Oficjalne opublikowanie wyników Konkursu nastąpi w dniu 19 czerwca 2020 na stronie www.intarg.haller.pl, na Facebooku organizatorów oraz patronów i partnerów targów INTARG®. Nagrody przyznane przez jury zostaną przesłane ich Laureatom pocztą lub przekazane osobiście.

Jeśli sytuacja na świecie się ustabilizuje, wówczas targi INTARG® w tradycyjnej formie zostaną zaproponowane w terminie późniejszym, o czym zawiadomimy wszystkich uczestników INTARG®online.

Termin rejestracji udziału: do dnia 30 maja 2020 

*************

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® to renomowane światowe targi - forum spotkań przedstawicieli świata nauki, przemysłu oraz biznesu. Jak co roku, wydarzenie wspierane jest przez czołowe instytucje krajowe i międzynarodowe.

INTARG® 2020 zaprezentuje wynalazki i innowacyjne rozwiązania z różnych branż i dziedzin oraz z wielu krajów świata, znajdujące zastosowanie w przemyśle, ochronie środowiska, medycynie, a także poprawiające bezpieczeństwo, jakość i higienę życia.

Misją Targów jest promocja oraz komercjalizacja wynalazków i innowacji, stworzenie platformy bezpośrednich kontaktów do współpracy i spotkań przedstawicieli świata nauki, przemysłu, biznesu, finansów, itd., transfer technologii, jak również uzyskanie przez wystawców prestiżowych referencji     w postaci nagród przyznawanych za prezentowane rozwiązania w ramach konkursu INTARG® 2020.

Program Targów będzie obfitował w ciekawe wydarzenia: konferencje, prezentacje, spotkania biznesowe, konkursy, networking cocktail. W czasie Gali finałowej INTARG® 2020  zostaną wręczone nagrody konkursów INTARG®, LIDER INNOWACJI® oraz Młody Wynalazca 2020. 

INTARG® 2020 zorganizowany zostanie w legendarnym katowickim Spodku, którego dodatkową zaletą jest atrakcyjna lokalizacja w samym sercu najbardziej uprzemysłowionego regionu Polski.

Więcej informacji na stronie organizatora