Mistrzostwa Europy w Szachach

16 grudnia 2022, piątek - 18 grudnia 2022, niedziela

pexels-vlada-karpovich-6114958.jpg

Organizator

Śląski Związek Szachowy
ul. 1 Maja 24, 40-287 Katowice
office@katowice2022.eu

Wielkie szachowe święto powraca na Śląsk! 

Mistrzostwa Europy Open i Kobiet w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbędą się w katowickim Spodku w dniach 16-18 grudnia 2022 roku.

Będzie to największe wydarzenie szachowe tej rangi w tym roku. Przewidywana liczba uczestników w każdym wydarzeniu wynosi około 1 000 szachistów z całej Europy, w tym wielu szachistów z Polski, Śląska, którzy rozegrają łącznie ok. 16 500 partii szachowych! Wśród nich będą zarówno czołowi europejscy arcymistrzowie, medaliści Mistrzostw Świata, Europy, jak i półprofesjonaliści i amatorzy. Otwarta formuła turnieju sprawia, że każdy z uczestników może zmierzyć się z najlepszymi, a dzieci i młodzież realizować marzenia o intelektualnym starciu ze swoim idolem.

Dzięki transmisji na żywo zmagania śledzić będą setki tysięcy kibiców na całym świecie. Szachy szybkie i błyskawiczne stanowią tak atrakcyjną formułę, nawet dla fana sportu nie związanego z Królewską Grą, że zainteresowanie właśnie tą imprezą jest corocznie bardzo duże.

Zwycięzcy mistrzostw otrzymają odpowiednio tytuły Mistrza Europy/Mistrza Europy Kobiet, a zawodnicy, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca medale, oddzielnie w kategorii open oraz dla kobiet. Całkowity fundusz nagród w turnieju wynosi 44.000 EUR. 

Mistrzostwa Europy Open i Kobiet w Szachach Szybkich i Błyskawicznych po raz kolejny zostały objęte Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego.

Wszelkie informacje dotyczące udziału znajdują się pod linkiem: https://katowice2022.eu/komunikat-organizacyjny/

Informacje dotyczące terminów zawarte są w harmonogramie wydarzenia: https://katowice2022.eu/harmonogram/