Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022

10 września 2022, sobota - 11 września 2022, niedziela

FIVBWCH.jpg

!!! WAŻNE zmiana  kolejności w harmonogramie na mecze w dniu 10 września!

godzina 18.00 mecz Polska - Brazylia
godzina 21.00 mecz Włochy-Słowenia

--------------------------------------

W legendarnej arenie, w której w 2014 biało-czerwoni świętowali sukces i zdobywali drugi w historii dla nich prestiżowy tytuł mistrzowski, ponownie kibice spotkają się na najważniejszym sportowym wydarzeniu sezonu. Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn wracają do SPODKA! 

Decyzją Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), która w marcu odebrała Rosji prawa do organizacji tego prestiżowego turnieju, gospodarzami tegorocznych mistrzostw świata zostały Polska i Słowenia. W Katowicach w Spodku zostaną rozegrane mecze  od 26 do 31 sierpnia grupy A (Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko) i grupy C (Polska, USA, Meksyk, Bułgaria) oraz najważniejsze spotkania 10 i 11 września: 2 półfinały i 2 mecze o medale. W sąsiednich Gliwicach, w Arenie siatkarze spotkają się 4 i 6 września na 4 mecze 1/8 finału oraz 8 września na 2 ćwierćfinały.

-------------------------
STREFA KIBICA organizowana przez Miasto Katowice
MIEJSCE: plac przed Pomnikiem Powstań Śląskich

10 i 11 września, z myślą o kibicach, działać będzie Strefa Kibica, gdzie na telebimie obejrzymy mecze półfinałowe i wielki finał Mistrzostw Świata w Siatkówce. Z uwagi na odbywające się w tym czasie wydarzenia w Strefie Kultury oraz na placu przed Spodkiem, strefa mogąca pomieścić 3000 widzów zlokalizowana zostanie przy Pomniku Powstańców Śląskich. Pozwoli to dodatkowej liczbie kibiców oglądać najważniejsze spotkania tegorocznego championatu w bezpośrednim sąsiedztwie ich rozgrywania!
- Strefa będzie dostępna dla kibiców od godzin popołudniowych - przy Pomniku Powstańców Śląskich 10 i 11 września
- Transmisje spotkań będą rozpoczynały się zgodnie z planowanymi transmisjami telewizyjnymi, jednak ze względu na specyfikę transmisji na żywo, mogą one podlegać drobnym przesunięciom.
- Planowo 10 września, mecze półfinałowe rozpoczynać się będą o godz. 18.00 i 21.00. Natomiast 11 września mecz o 3. miejsce rozpocznie się o godz. 18.00, a spotkanie decydujące o mistrzostwie świata rozpocznie się o 21.00.
-  W dniach i porach działania Strefy Kibica zwiększona zostanie pojemność oraz częstotliwość wybranych linii tramwajowych oraz autobusowych, kursujących w okolicach katowickiego Spodka. Szczegółowe informacje w tym zakresie będą udostępnione na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego: https://rj.metropoliaztm.pl/news/