MTV Unplugged Kasia Kowalska i goście

24 października 2020, sobota

Kasia Kowalska i goście MTV unplugged Spodek 2020

Organizator

WAGART
ul. Zawiszy Czarnego 2-2
40-872, Katowice
32 250 62 90 / 32 608 00 28
biuro@wagart.eu 

 

Koncert przeniesiony na 2021 r., więcej informacji wkrótce.

****

24 października 2020 w Spodku odbędzie się wyjątkowe wydarzenie:

MTV Unplugged Kasia Kowalska i goście

Kasia Kowalska świętuje 25-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji odbyło się wiele wydarzeń nawiązujących do tego jubileuszu, m.in. wyjątkowy koncert z kultowego cyklu MTV Unplugged - w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Płyta z zapisem tego koncertu ukazała się 25 października 2019. Kto nie miał okazji zobaczyć i posłuchać Kasi Kowalskiej w Gdańsku, będzie mógł wkrótce nadrobić koncertowe zaległości w Katowicach. Artystka wyrusza bowiem w trasę koncertową pod szyldem MTV Unplugged i 24 października swoje największe przeboje w akustycznych aranżacjach zaprezentuje w katowickim Spodku. Jak przystało na koncerty pod szyldem MTV - na scenie nie zabraknie również gości specjalnych. Ponadto, oprócz stałego zespołu towarzyszącego Kasi na scenie, koncerty w ramach trasy MTV Unplugged wzbogacone są o sekcję dętą i fortepian.

Podczas premierowego i wydanego na płycie koncertu w Gdańsku, na scenie pojawili się gościnnie: Edyta Bartosiewicz (w coverze „Move Over” Janis Joplin) oraz Stanisław Sojka, który razem z bohaterką wieczoru wykonał swój największy przebój „Tolerancja”, wybrany zresztą na singla promującego wydawnictwo. Czy podobnych atrakcji możemy spodziewać się w Katowicach? Na razie niech pozostanie to niespodzianką...

Kasia Kowalska jest jedną z najbardziej znanych i utalentowanych artystek na polskiej scenie muzycznej. Laureatka Fryderyków, Superjedynek, MTV European Music Awards. Jej płyty sprzedały się łącznie w ponad milionowym nakładzie. ”Pieprz i sól”, „Antidotum”, „Prowadź mnie”, „Oto ja”, „Chcę znać swój grzech”, „Coś optymistycznego”, „A to co mam”, „Spowiedź”, „Być tak blisko” - to tylko niektóre z najpopularniejszych piosenek, jakie wylansowała przez 25 lat obecności na polskiej scenie muzycznej. Jej ostatni studyjny album „AYA” został uhonorowany nominacją do Fryderyka 2018.