Śląska Giełda Kolekcjonerów

02 października 2016, niedziela

Giełda kolekcjonerów 2016 w Spodku

Tradycyjnie już po raz XVIII zapraszamy Państwa na Śląską Giełdę Kolekcjonerów, która odbędzie się w Katowickim „Spodku” w regionie Miłośników Sztuki Kolekcjonerskiej.

Giełda, jak co roku, odbędzie się w pierwszą niedzielę października - dnia 2 października 2016 w katowickim Spodku.
Spotkania te zwane są przez wielu przedstawicieli środowiska „Świętem Kolekcjonerów”, w którym swoje kolekcje zaprezentuje ponad 250 wystawców. Imprezę corocznie odwiedza ponad dwa tysiące pasjonatów i hobbystów.
Od siedemnastu lat, rokrocznie jesienią w Katowicach spotykają się kolekcjonerzy i hobbyści z całego kraju i zagranicy, aby zaprezentować zbiory, a także uzupełnić swoje kolekcje o nowe eksponaty. Przedmiotem tych spotkań jest zaprezentowanie, wymiana, sprzedaż nowości menniczych, a także monet kolekcjonerskich, numizmatów. W zbiorach wystawców można będzie zobaczyć najbardziej popularne eksponaty takie jak monety, numizmaty, banknoty, odznaczenia, żetony oraz karty i znaczki pocztowe, jak również dewocjonalia, archiwalia, ekslibrisy.

Usytuowanie Śląskiej Giełdy Kolekcjonerów na południu Polski w Katowicach, w bliskim sąsiedztwie i z dogodną infrastrukturą drogową, kolejową i lotniczą, umożliwia szybką komunikację. Spodek zlokalizowany jest w centrum Katowic, przy rondzie im. gen. Jerzego Ziętka, łączącym drogę krajową 79 z Aleją W. Korfantego 35.

Godziny otwarcia: 8:00-17:00. Cena biletu wstępu 10 zł

Pragnących nabyć okazjonalnie eksponaty prezentowane na Śląskiej Giełdzie Kolekcjonerów zapraszamy w godzinach 6:00-8:00.

Cena biletu „early bird” 35 zł.